Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Svěží a odpočatá tvář
mi dělá radost
každý den

Paní Jarmila, 55

Plastická operace horních víček

Poslední rok jsem na sobě více než dřív pozorovala, jak rychle stárnu. V obličeji mi pak nejvíce vadily kožní převisy na horních víčkách. Kvůli nim jsem si připadala stará a permanentně unavená. Dost obtížné pro mě také bylo líčení očí. Oční stíny se mi velmi špatně nanášely a jakákoli řasenka se mi kolem očí neustále rozmazávala.
 
Věděla jsem, že mě kožních převisů na horních víčkách zbaví jedině plastická operace, a tak jsem se postupně odhodlávala k tomu ji podstoupit. Vyzvídala jsem zkušenosti u kamarádek a informace o průběhu operace i různá opatření po zákroku jsem si svědomitě pročítala také na internetu. Nakonec mě přesvědčily především srovnávací fotografie před a po zákroku, které jsem si prohlédla právě na webových stránkách MEDICOM Clinic.
 
Plastiku víček jsem pak podstoupila v pražské pobočce této kliniky, konkrétně u pana doktora Pavla Horyny, a musím říct, že jsem se rozhodla správně. Na klinice o mě bylo po celou dokonale postaráno a přestože jsem se zákroku kvůli mé fóbii z bílých plášťů zpočátku bála, díky panu doktorovi ze mě veškerá obava rychle spadla. Dost mi pak pomohl i personál na sále. Sestřička se mě tam neustále ptala, jestli mi není zima nebo naopak příliš horko. Myslím, že přesně takové vlídné zacházení člověk v tu chvíli ocení a potřebuje.
 
Během operace jsem pak viděla jen jakési světlo, ale na to mě pan doktor předem upozornil. Žádnou bolest jsem však rozhodně necítila, jen mírný tlak na víčko. A dobře mi bylo i bezprostředně po operaci, cítila jsem se zkrátka úplně v pohodě.
 
Doma jsem pak ale musela několik dní dodržovat klidový režim, což pro mě bylo asi ze všeho nejhorší. Jsem totiž povahou dost aktivní člověk, který neumí odpočívat. Po dvou týdnech ale běžné otoky kolem očí i drobné modřinky definitivně zmizely a já mohla zase dělat všechno jako dřív i se konečně radovat z pohledu do zrcadla. Kůže kolem očí byla totiž najednou krásně vypnutá a já si připadala, že je mi tak o pět let méně.
 
Jsem ráda, že si teď oči můžu bez problémů nalíčit a zároveň mám samozřejmě radost z toho, že vypadám podstatně lépe než dříve i bez všech líčidel. Kdo mě zná, tak si mojí proměny k lepšímu ihned všiml a pochválil mi výsledek. Já pro změnu chválím, kudy chodím, mého pana doktora a jeho šikovné ruce. Navíc je mi jasné, že se zase brzy uvidíme. Co nejdřív bych u něj totiž ráda podstoupila i plastiku spodních víček. Věřím, že tím z tváře uberu ještě dalších pár let.

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Jarmila u nás podstoupila plastickou operaci horních víček. Zákrok, který se běžně provádí v lokální anestezii, proběhl bez komplikací a trval 45 minut. Z horních víček jsem během operace odstranil dle pečlivého vyměření kožní přebytky a tukové prolapsy. Po operaci jsem paní Jarmilu propustil do domácí péče, přičemž klidový režim a rekonvalescence trvala kolem jednoho týdne. Zejména jsem klientce doporučil nepředklánět se a spát na zádech s hlavou ve zvýšené poloze a první 2–3 dny po zákroku oči ledovat přes obklad. Po týdnu přišla paní Jarmila na kontrolu a vyndání stehů. Po kontrole jsem jí doporučil oči promazávat mastí, rovněž jsem ji poučil o provádění tlakových masáží v oblasti jizviček.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642