Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plastická operace
horních víček

Pro víčka bez otoků a kožních převisů i o pár let mladší a svěží pohled

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Úleva 
od bolesti

Zmizí únava očí i případné bolesti hlavy

Mladší 
vzhled

Omládne oblast kolem očí a s ní celá tvář

Jizvičky 
nebudou vidět

Jsou skryté v přirozené ohybové rýze horního víčka

Možnost 
kombinace zákroků

Zároveň lze provést operaci dolních víček i jiné výkony v obličeji či na těle

Jak to probíhá?

Oči jsou částí našeho obličeje, která přitahuje největší pozornost. Každý člověk, se kterým mluvíme, je pozorně sleduje. Vidí na nich, jak se cítíme a reagujeme na jeho slova. Naše oči ale také prozradí, jestli jsme unavení a kolik nám je přibližně let. Kůže kolem očí je nejjemnější z celého těla a snadno tak podléhá stárnutí. V oblasti horních víček kůže postupně povadá, zvýrazňují se tukové váčky a vrásky. Plastická operace horních víček od těchto problémů pomáhá.

Zákrok uleví přetíženým očím a má skvělý estetický výsledek

Odstranění kožních přebytků a tukových váčků očím celkově uleví. Díky operaci se každé ráno neprobudíte s oteklými víčky ani vás tak často nepotrápí únava očí či jejich slzení. Mnohdy dokonce ustoupí bolesti hlavy. Celkově navíc oči získají mladší a svěžejší vzhled

Operace trvá přibližně 45 minut 

Zákrok provádíme v místním znecitlivění, takže při něm neucítíte žádnou bolest. Zároveň můžete během výkonu spolupracovat a komunikovat s lékařem. Celá operace trvá asi 45 minut. Odstraníme vám při ní přebytečnou kůži na horních víčkách (obvykle o šířce 10 až 20 milimetrů) a také tukové váčky pod kruhovým očním svalem – ty totiž často zaviňují zejména otoky horních víček. 

Díky intradermálnímu stehu není jizvička vidět

Výsledkem operace je pouze malá a nenápadná jizvička, která je ukrytá v přirozeném očním záhybu. „Neviditelnost“ jizvy však není dána pouze její lokací, ale i stehem – naši plastičtí chirurgové totiž k šití používají podkožní steh, tzv. intradermální. 

Plastiku horních víček lze kombinovat s dalšími zákroky

Operaci můžete podstoupit společně s úpravou dolních víček nebo s jiným zákrokem, například faceliftem (plastickou operací obličeje) – vždy ale dejte na doporučení samotného chirurga. Skvělé je, že doba hojení se při společné operaci horních i dolních víček nijak nenavyšuje.
 

Průvodce zákrokem

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

Fotky před a po

Prohlédnout celou galerii

MUDr. Petr Šuk

Zákrok patří k úkonům, které na klinice provádíme skutečně často. Z operace nemusíte mít obavy. V průběhu neucítíte žádnou bolest a následná rekonvalescence bývá velmi krátká.

Náš tým

Cena operace horních víček

Cena se odvíjí od zvolené anestezie a kliniky, ve které zákrok podstoupíte. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Předoperační vyšetření
  • Příslušná anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice (pouze u celkové anestezie)
  • Balíček s pooperační péčí 
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

ŘÍKAJÍ O NÁS

Dobrý den, pan doktor Peter Ondrejka je úžasný a sympatický člověk a výborný operatér. Podstoupila jsem operaci horních víček a jsem nad míru spokojená, sestřičky velice milé a vstřícné. Vřele pana doktora Ondrejku a tuto kliniku všem doporučuji.

Rivolová, Estheticon.cz

Všechna hodnocení klientů

Pro kompletní proměnu vaší postavy

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Ptáte se

Co způsobuje změny tvaru očních víček?
Tvar očních víček se mění, protože kůže postupně ztrácí svoji elasticitu. Zásadní vliv ale mají také tukové váčky, které tlačí na kruhový oční sval. Právě kvůli zbytnění a uvolnění těchto tkání se na horních víčkách tvoří kožní převisy.
Jak dlouho po operaci zůstávají v oblasti očních víček modřinky?
Po zákroku se většinou objeví jen drobné modřinky a malé otoky, které nejčastěji ustoupí do týdne po operaci.
Jak dlouho po zákroku se mohu zase líčit?
Pleťovou kosmetiku a make-up můžete v operované oblasti opět používat přibližně po 2 týdnech po podstoupení zákroku.
Je hojení této oblasti bolestivé?
Ano, bolest ale utlumíte volně dostupnými analgetiky a přikládáním ledových obkladů. První týden po operaci také raději nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.
Je možné klasickou plastiku očních víček kombinovat s laserovou metodou?
Ano, kombinaci plastiky horních očních víček klasickou metodou a dolních víček CO2 laserem provádíme na klinice poměrně často. Zákrok s vámi ale předem zkonzultuje plastický chirurg, který vám doporučí nejvhodnější metodu ošetření.
Je možné zákrok kombinovat s jiným typem ošetření v obličeji?
Při použití celkové anestezie můžeme plastickou operaci očních víček provést například spolu s faceliftem, tedy plastickou operací obličeje. Skvělý výsledek zákroku a efekt omlazení tváře pak můžete umocnit i následnou aplikací botulotoxinu, který mimo jiné slouží právě jako řešení mimických vrásek v oblasti zevních očních koutků. Postup ale vždy musí schválit lékař.
Je po operaci nutná hospitalizace na klinice?
Po plastické operaci očních víček prováděné klasickou metodou (s použitím skalpelu) můžete ihned po zákroku odejít domů. Tam budete přibližně týden dodržovat klidový režim. Pokud zvolíte kombinaci klasické plastické operace a laserové metody, pobudete si na klinice jeden den.
Kdy mám přijít na vytažení stehů?
Po 5 až 7 dnech od operace se za námi vrátíte na kliniku. Zkontrolujeme, jestli je všechno v pořádku, a odstraníme stehy.
Kdy mohu začít cvičit a sportovat?
Běžnou fyzickou zátěž většinou povolujeme přibližně po dvou týdnech. Se sportovními aktivitami ale doporučujeme začít nejdřív měsíc po operaci.
Má operace vliv i na samotnou funkci očí?
Ano, a to jednoznačně v pozitivní smyslu. Po plastické operaci očních víček se klientovi většinou zlepší vidění, přestane ho trápit časté slzení očí, nebude tolik bojovat s jejich únavou a mnohdy ustoupí i bolesti hlavy.
Provádíte operaci horních víček i jinou metodou?
V případě dolních víček je velmi oblíbenou a efektivní metodou operace laserem – tzv. dolní transkonjunktivální blepharoplastika. U horních víček je jedinou možnou metodou klasická plastika prováděná skalpelem.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru