Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plastická operace dolních víček

Pro oči bez nevzhledných váčků pod nimi a mladší, odpočatější pohled

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Úleva 
od bolesti

Zmizí únava očí i případné bolesti hlavy

Mladší 
vzhled

Omládne oblast kolem očí a s ní celá tvář 

Jizvičky 
nejsou vidět

Jsou skryté pod linií řas nebo na oční spojivce

Možnost 
kombinace zákroků

Zároveň lze provést operaci dolních víček i jiné výkony v obličeji či na těle

Jak to probíhá?

Oči na nás prozradí mnoho. Ukazují, jestli máme radost, strach nebo jsme smutní. 
A dokážou vyzradit i náš věk. Kůže kolem očí je nejtenčí z celého těla, proto rychleji stárne. Snadno se na ní podepíše také stres a nezdravý životní styl. Řada lidí tak kvůli váčkům pod očima a vráskám vypadá starší, než ve skutečnosti je. Zvětšené tukové váčky pod kruhovým očním svalem ale zároveň tlačí na oční víčka a zhoršují jejich pohyblivost. To může vést nejen k slzení, otokům a časté únavě očí, ale dokonce i k bolestem hlavy

Při operaci odstraníme váčky i vrásky

Plastická operace dolních víček vám od zmíněných problémů může pomoct. A omladí vás o několik let! Zmizí vějířky vrásek i tukové váčky, vypne se kůže víčka. Vašim očím se uleví a opět vyniknou. Zákrok provádíme v lokální anestezii, takže neucítíte žádnou bolest, a zároveň můžete při operaci mluvit s lékařem. Jizvička téměř nebude vidět, protože povede pod linií řas. Kromě této klasické metody nabízíme i operaci CO2 laserem, kterou vám ale musí doporučit lékař.

Plastiku dolních víček lze kombinovat s dalšími zákroky

Společně s úpravou spodních víček často operujeme i horní víčka. U většiny pacientů je možné zákrok dělat souběžně i s faceliftem, tedy plastickou operací obličeje. Vždy ale záleží na doporučení chirurga.
 

Průvodce zákrokem

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

Fotky před a po

Prohlédnout celou galerii

Prim. MUDr. Petr Pachman

Plastická operace dolních víček patří k nejčastěji prováděným výkonům. Po zákroku si klienti pochvalují nejen mladistvější vzhled, ale také úlevu od dříve unavených očí.

Náš tým

Cena operace dolních víček

Cena se odvíjí od zvolené anestezie a kliniky, ve které zákrok podstoupíte. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Předoperační vyšetření
  • Příslušná anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice (pouze u celkové anestezie)
  • Balíček s pooperační péčí 
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

ŘÍKAJÍ O NÁS

Na klinice jsem podstoupila operaci horních a dolních víček u MUDr. Ondrejky a s výsledkem jsem naprosto spokojená. Chci ocenit velmi profesionální, ale zároveň i lidský přístup nejen pana doktora, ale i celého personálu. Vřele doporučuji.

Ivana Kafková, Firmy.cz

Všechna hodnocení klientů

Pro kompletní proměnu vaší postavy

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Ptáte se

Co způsobuje změny tvaru očních víček?
Tvar očních víček se mění, protože kůže postupně ztrácí svoji elasticitu. Zásadní vliv ale mají také tukové váčky, které tlačí na kruhový oční sval. Tím vzniká nepěkné vyklenutí dolních víček, tzv. pytle pod očima.
Jak dlouho po zákroku se mohu opět líčit?
Pleťovou kosmetiku a make-up můžete v operované oblasti opět používat asi po 2 týdnech od podstoupení zákroku.
Je hojení této oblasti bolestivé?
Ne, jen počítejte se zhoršeným komfortem, s vytvořením otoků a s modřinkami. Průběh zpříjemní přikládání chladivých gelů, oční kapky či mast, plus léky proti otokům a modřinám. První týden po operaci raději nedoporučujeme větší fyzickou zátěž.
Je možné klasickou plastiku horních očních víček kombinovat s laserovou metodou?
Ano, kombinaci plastiky horních očních víček klasickou metodou a dolních víček CO2 laserem provádíme na klinice poměrně často. Zákrok s vámi ale předem zkonzultuje plastický chirurg, který vám doporučí nejvhodnější metodu ošetření.
Je možné zákrok kombinovat s jiným typem ošetření v obličeji?
Při použití celkové anestezie můžeme plastickou operaci očních víček provést například spolu s faceliftem, tedy plastickou operací obličeje. Skvělý výsledek zákroku a efekt omlazení tváře je pak možné ještě umocnit následnou aplikací botulotoxinu. Ten slouží mimo jiné jako řešení mimických vrásek v oblasti zevních očních koutků. Postup ale vždy musí schválit lékař.
Je po operaci nutná hospitalizace na klinice?
Po plastické operaci očních víček prováděné klasickou metodou (s použitím skalpelu) můžete ihned po zákroku odejít domů, kde budete přibližně týden dodržovat klidový režim. Pokud zvolíme kombinaci klasické plastické operace a laserové metody, pobudete si na klinice 1 den.
Kdy mám přijít na vytažení stehů?
Po 5 až 8 dnech od operace se za námi vrátíte na kliniku. Zkontrolujeme, jestli je všechno v pořádku, a odstraníme stehy.
Kdy mohu začít cvičit a sportovat?
Běžnou fyzickou zátěž většinou povolujeme přibližně po týdnu. Se sportovními aktivitami ale doporučujeme začít nejdříve měsíc po operaci.
Má operace vliv i na samotnou funkci očí?
Ano, a to jednoznačně v pozitivním smyslu. Po plastické operaci očních víček vás přestane trápit časté slzení očí, nebudete tolik bojovat s jejich únavou a mnohdy ustoupí i bolesti hlavy.
Provádíte operaci dolních víček i jinou metodou?
V případě dolních víček je velmi oblíbenou a efektivní metodou operace laserem – tzv. dolní transkonjunktivální blepharoplastika. Operaci provádíme laserovým paprskem v krátké narkóze (asi 30minutové), a to bez kožního řezu a bez šití. Po zákroku tak nezůstane na víčku jizvička, což je výhoda oproti klasické metodě.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru