Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sonografické 
 vyšetření prsou

Bezbolestné sonografické vyšetření prsou s okamžitým výsledkem pro váš klid

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Rychlé​ 
​vyšetření 

Vyšetření​ ​provádíme​ ​ambulantně.​ ​A zabere​ ​pouhých​ ​10–15​ ​minut.  

Bezbolestný​ 
​průběh  

Ultrazvuková​ ​sonda​ ​vytváří​ ​na​ ​prsa​ ​jen minimální​ ​tlak a není škodlivá.  

Okamžitý​ 
​výsledek

Na​ ​monitoru​ ​přístroje​ ​ihned​ ​uvidíme obraz​ ​prsu​ ​i​ ​případná​ ​ložiska.

Bezpečná 
metoda

Oproti​ ​rentgenovému​ ​záření​ ​není ultrazvukové​ ​vlnění​ ​nijak​ ​zdraví škodlivé.

Co​ ​je​ ​sonografie?

Získejte naprostý pocit klidu a vědomí,​ ​že​ ​jsou vaše prsa zdravá. Vyšetříme vás bezbolestnou a bezpečnou metodou – sonografií. Díky sonografickému​ ​vyšetření​ ​dokážeme​ ​odhalit​ ​vše,​ ​co​ ​je​ ​v​ ​prsu​ ​navíc,​ ​a​ ​dát podnět k včasné léčbě. Rozpoznat​ ​dokážeme​ ​prsní​ ​karcinom​ ​(nádor),​ ​ale​ ​i​ ​vedlejší​ ​nezávažné​ ​nálezy,​ například​ ​cysty.​

Sonografické​ ​vyšetření​ ​spadá​ ​do​ ​předoperačního​ ​vyšetření​ ​v​ ​případě​ ​plastické​ ​operace​ ​prsou – nic navíc za něj v tomto případě neplatíte.​ ​Vyšetření doporučujeme i ​v​ ​případě, že zaznamenáte pooperační komplikace.

Nechte si prsa zkontrolovat včas

S​ ​preventivním​ ​sonografickým​ ​vyšetřením​ ​prsou​ ​doporučujeme​ ​začít​ ​každé​ ​ženě​ ​ve​ ​věku​ ​30–35​ ​let.​ ​Pokud​ ​se​ ​ve​ ​vaší​ ​rodině ​vyskytla rakovina prsu,​ ​vyšetření​ ​doporučujeme​ ​i​ ​dříve,​ ​přibližně​ ​od​ ​25​ ​let.​ ​

U ​žen​ ​mladších​ ​40​ ​let je pravděpodobnost​ ​nádoru​ ​v​ ​prsu​ ​nižší,​ ​ale případný karcinom​ ​v​ ​tomto​ ​období​ ​roste​ ​rychleji.​ ​Proto​ ​je důležité​ ​odhalit​ ​problém​ ​co​ ​nejdříve.​ ​A okamžitě​​ ​zahájit​ ​léčbu. 

Vyšetření​ ​je​ ​otázkou​ ​10​ ​minut​​ a nebolí

Při​ ​vyšetření​ ​si lehnete na​ ​lůžko a ​na​ ​poprsí​ ​vám​ ​aplikujeme​ ​ultrazvukový​ ​gel. Tím se ​​vytvoří​ jemný ​film,​ ​díky​ ​němuž​ ​mohou​ ​ultrazvukové vlny​ ​procházet​ ​tam​ ​a​ ​zpět.​ ​Gel​ ​zároveň​ ​usnadňuje​ ​pohyb​ ​sondy​ ​po​ ​kůži.​ ​

Sonda​ ​vytváří​ ​na​ ​poprsí​ ​zcela​ ​minimální​ ​tlak,​ ​a​ ​tak​ ​vyšetření​ ​vůbec​ ​nebolí.​ ​Navíc​ ​ultrazvukové​ ​vlnění,​ ​které​ ​vysílá​ ​ultrazvuk,​ ​není nijak​ ​zdraví​ ​škodlivé.​ ​Vyšetření​ ​je​ ​proto​ ​možné​ ​provádět​ ​opakovaně.

Sondou​ ​postupně​ ​zkontrolujeme​ ​všechny​ ​části​ ​a​ ​oblasti prsou,​ ​včetně​ ​podpaží.​ ​Vyšetření​ ​je​ ​krátké​:​trvá​ ​přibližně​ ​10–15​ ​minut.

Výsledek​ ​se dozvíte​ ​okamžitě

Obraz​ ​prsu​ ​i​ ​případná​ ​ložiska​ ​se​ ​lékaři​ ​ukáží​ ​na​ ​monitoru​ už ​během​ ​vyšetření.​ ​Výsledek​ ​tedy​ ​budete​ ​znát​ ​prakticky​ ​ihned.

Péče tam, kde váš stav dobře znají

Lékaři,​ ​kteří​ ​sonografii​ ​provádí​ ​na​ ​našich​ ​klinikách,​ ​mají​ ​s​ ​plastikou​ ​prsou​ ​velké​ ​zkušenosti.​ ​Máte-li​ ​​za​ ​sebou​ ​zvětšení​ ​prsou​ ​na​ ​naší klinice​,​ ​doporučujeme​ ​vám​ ​docházet​ ​na​ ​pravidelné​ ​kontroly​ ​a​ ​sonografii​ ​přímo​ ​k​ ​nám.​

​Zůstanete​ ​tak​ ​v​ ​péči​ ​jedné kliniky,​ ​lékaře​ ​a​ ​personálu,​ ​který​ ​zná historii vašich​ ​výsledků ​nebo​ ​na​ ​ni​ ​může​ ​navázat.​ ​Právě detailní znalost vašeho zdravotního stavu je podstatná pro včasné odhalení i drobných změn v oblasti prsou.
 

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru Plastická operace prsou ve formátu PDF.

MUDr. Daniel Zoubek

Preventivní sonografické vyšetření prsou je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete pro své zdraví a vnitřní klid udělat...
 

Náš tým

Cena Sonografie prsou

Sonografické​ ​vyšetření​ ​je​ ​na​ ​našich​ ​klinikách​ ​zahrnuto​ ​v​ ​ceně​ ​všech​ ​druhů​ ​plastických​ ​operací​ ​prsou.​ ​Tedy​ ​v​ ​tomto​ ​případě​ ​nic neplatíte.

Každé​ ​další​ ​preventivní​ ​ultrazvukové​ ​vyšetření​ ​prsou​ ​si​ ​však​ ​ženy​ ​hradí​ ​samy​. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo.

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

Maximální spokojenost. Opravdu všem doporučuji. Máte ode mě víc jak 5 hvězdiček.

Marketka Dvori, Facebook

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Mám prsní implantáty. Musím sono prsou podstupovat častěji?
Implantáty nepředstavují z hlediska vzniku rakoviny prsou žádné riziko. Na kontrolní vyšetření doporučujeme docházet stejně často – jednou ročně, a to od 30–35 let. V případě výskytu nádoru prsou v rodině i dříve. Přibližně od 25 let.
Plánuji plastiku prsou. Jak moc předem bych měla přijít na sonografické vyšetření?
Vyšetření prsou ultrazvukem můžete řešit souběžně s předoperačním vyšetřením, nejpozději 2 týdny před zákrokem. Na sono prsou k nám však můžete přijít i dříve, například měsíc před zákrokem. Někdy to bývá i vhodnější. Sonografií prsou totiž můžeme odhalit případné ložisko, které je nutné ještě před operací prověřit tzv. biopsií. Výsledky biopsie budete znát do dvou týdnů.
Kdy poprvé od plastiky prsou mohu opět přijít na kontrolní sonografické vyšetření?
Naše doporučení je jednou ročně. Na vyšetření tedy přijďte ideálně rok po plastice. V případě komplikací po zákroku posílá plastický chirurg klientku na sonografii prsou dříve. Ultrazvukem prsou totiž dokážeme odhalit i různé pooperační komplikace. Například tzv. serom (tekutinu vytvořenou kolem implantátu) nebo možnou rupturu (prasklinu) implantátu. S tím se ale vzhledem k maximální kvalitě implantátů, které k plastice na klinice používáme, téměř nesetkáváme.
Musím před kontrolním sonografickým vyšetřením prsou lékaři oznámit, že mám prsní implantáty?
Nemusíte. V případě ultrazvukového (sonografického) vyšetření prsou je to jedno. Pokud ale půjdete na vyšetření prsou mamografem, pak na to lékaře upozorněte. Mamograf funguje na principu rentgenového záření, a je nutné ho v takovém případě přenastavit, aby bylo na snímku vidět co nejvíce prsní tkáně.
Jak přesné je sonografické vyšetření prsou při hledání nádorů?
Žádná vyšetřovací metoda samozřejmě není stoprocentní. Včetně sonografie. Vždy existuje možnost, že nádor se v prsní žláze skryje a při vyšetření nebude vidět. Nádory v těle se chovají různě. Některé je snadné vyšetřením odhalit, jiné se umí skrývat. V péči o prsa je důležitá nejen pravidelná sonografie, ale také mamografie a pravidelné samovyšetřování prsou. Pokud si všimnete jakoukoli změnu v prsou, doporučujeme navštívit lékaře.
Jaký je rozdíl mezi mamografickým a sonografickým vyšetřením prsou?
Mamograf funguje na principu rentgenového záření, které není pro lidské tělo zcela bezpečné. Riziko rentgenového vyšetření v porovnání s jeho přínosem (včasné diagnostice nádoru), je však zcela minimální. Sonografické neboli ultrazvukové vyšetření je oproti mamografu naprosto neškodné, a proto se může využívat i v těhotenství. Důležité je také říci, že u žen nad 45 let se mamograf nedá nahradit jiným vyšetřením, tedy ani sonografem. Naopak u mladších žen, které mají v prsou hodně žláz, nelze příliš zjistit mamografem. Proto této věkové skupině žen doporučujeme vyšetření sonografické.
Na jakém principu ultrazvuková sonda pracuje?
Ultrazvuk vysílá vlnění, které se v lidském těle odráží na různých tkáních. Tyto odrazy se pak zase zpátky zachytí a z nich se spočítá obraz, který se následně lékaři ukáže na monitoru. Důležité je, že ultrazvukové vlnění není nijak škodlivé. Vyšetření proto můžete absolvovat opakovaně.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru