Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Odstranění kožních výrůstků a znamének – excize

Nechtěný kožní výrůstek či mateřské znaménko vyšetříme i odstraníme

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Histologické 
vyšetření

Rizikové znaménko vyřízneme a pošleme na rozbor

Velmi 
rychlý průběh

Za pár minut je hotovo

Bezbolestný 
zákrok

Ošetřovanou oblast znecitlivíme

Estetický 
i zdravotní efekt

Obavy z rakoviny kůže budou pryč

Jak to probíhá?

Jsou malá i velká, často zbarvená do hněda a má je snad každý člověk. Znaménka.
Mateřská znaménka vznikají už při vývoji plodu před narozením. Většina z nich se objeví kvůli nezhoubnému bujení buněk, to ale někdy může přejít do zhoubného. V každém případě je velmi důležité včas odhalit, že znaménko začíná být nebezpečné, a odstranit jej.

Odstraňujeme riziková znaménka i nežádoucí kožní výrůstky

Nejprve znaménko vyšetříme dermatoskopem, který ukáže, jestli je opravdu nebezpečné. Pokud se rizikovost potvrdí, odstraníme znaménko excizí, tedy chirurgickým vyříznutím. Nabízíme ale i odstranění výrůstků laserem. Záleží na celkové podobě znaménka, jeho struktuře, velikosti, tvaru, lokaci či hloubce. 

Excise řeší

Ošetření trvá přibližně 15 minut 

Ze zákroku nemusíte mít obavy. Jedná se pouze o ambulantní proceduru, která je díky lokálnímu znecitlivění téměř bezbolestná. Lékař nejprve oblast znecitliví injekcí s anestetikem, pak skalpelem znaménko vyřízne a ranku zašije. Zákrok trvá okolo 15 minut.

Po zákroku se zhruba měsíc vyhýbejte sportu, sluníčku i sauně

V případě podezření lékař po vyříznutí posílá znaménko na histologický rozbor. Tím se zjistí, jestli bylo znaménko rakovinotvorné, nebo ne. A co se bude dít dál? Na vytáhnutí stehů k nám přijdete za 7–14 dní po zákroku. Alespoň jeden měsíc byste se pak měli vyhýbat sluníčku, sauně, dlouhým koupelím a intenzivnímu sportování či posilování – zejména po vyříznutí znamének na zádech, v podpaží nebo v dekoltu, kde je větší riziko, že by se jizva náporem nepěkně roztáhla. 

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

MUDr. Sabina Sellner, Ph.D.

Excize pomáhá od tukových bulek i rizikových znamének. Zákrok je rychlý a bezbolestný, ale nedoporučuji jej podstupovat v létě. Jizvě vadí sluneční záření, pot i dlouhé koupele.

Náš tým

Cena excize

Cena se odvíjí od velikosti ošetřované oblasti. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Lokální anestezie
  • Samotný zákrok 
  • Antibiotická mast k pooperační péči
  • Příslušný spotřební materiál
  • Případné kontroly po zákroku

Dermatologickému ošetření předchází odborná konzultace zpoplatněná částkou 700 Kč. U klientů, kteří už u nás podstoupili zákrok v lokální či celkové anestezii, je konzultace zdarma. Možnost využití konzultace zdarma je 1 rok od podstoupení zákroku.
 

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

říkají o nás

Krásný den, včera jsem byla na dalším zákroku u pana doktora Horyny a opět maximální spokojenost. Moc, moc, moc děkuji, že jste, za Váš přístup, ochotu, péči a hlavně úsměv všech na klinice.

Jana Miňovská, Facebook

Dobrý den, byla jsem na klinice na odstranění mateřských znamének, konkrétně na obličeji, na jiné klinice mi odstranění odmítli s tím, že by to bylo moc komplikované. Na MEDICOM Clinic jsem prošla vstupním pohovorem s velmi příjemnou paní doktorkou, která mi všechno vysvětlila a ujistila mě, že odstranění bude velmi jednoduché. Samotný zákrok byl hotový asi během 10 minut, bezbolestný a s úžasným výsledkem. Po znaménkách ani stopy a ještě velmi milý personál. Určitě mohu jen doporučit!

EM-J, Firmy.cz

Všechna hodnocení

Pro kompletní proměnu vaší postavy

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Ptáte se

Je možné odstranit znaménko na tváři, aniž by zůstala jizva?
Pokud klinické vyšetření ukáže, že se jedná o znaménko, které lze odstranit laserem, a ne chirurgicky, pak ano. Ošetření laserem totiž znaménko odpaří. Na druhou stranu po něm bohužel není možné histologické vyšetření.
Mohu si nechat odstranit znaménko, když kojím?
Jestliže ze zdravotních důvodů nesnese odstranění znaménka odklad, pak odstraňujeme znaménka i těhotným a kojícím ženám. Odstranění znaménka v takovém období ale standardně nedoporučujeme.
Odstraňujete také tukové bulky a bradavice?
Ano, excizí odstraňujeme i tukové bulky a bradavice.
Před několika lety mi v nemocnici odstranili znaménko a zůstala mi nevzhledná jizva. Dokážete ji alespoň zmenšit?
Ano, ke korekci jizev používáme různé metody a lékař vám při osobní konzultaci doporučí tu nejvhodnější. Používáme ošetření erbiovým laserem, ošetření CO2 laserem, aplikaci kortikoidů, radiofrekvenční ošetření eMatrix, Vbeam laser, IPL ošetření, aplikaci výplní na bázi kyseliny hyaluronové.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru