Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Je krásné vidět
zase v zrcadle
o pár let mladší tvář

Paní Ivana, 62

Facelift s plastikou horních i dolních víček a doošetřením vrásek

Pro omlazení a vylepšení obli­čeje jsem se rozhodla hlavně proto, že jsem navzdory věku stále aktivně pracující důchodkyně. Říkala jsem si, že když jsou dnes ty možnosti, tak proč je nevyužít? Chtěla jsem přede­vším zmírnit hluboké vrásky, odstranit váčky pod očima a pokud možno ubrat pár let.

Přiznávám, že dřív jsem na péči o sebe neměla moc času, protože jsem bohužel v 38 letech, když byly moje děti ještě malé, ovdověla. Celý život jsem se pak o ně starala sama. Byla to náročná doba. Abych jim poskytla vše, co tehdy potřebovaly, měla jsem dvě zaměstnání. Myslím, že i to se na mém vzhledu dost podepsalo.

Kompletní omlazení své tváře jsem se rozhodla podstoupit na klinice MEDICOM Clinic. Tam mi doporučili úpravu horních i dolních víček spolu s plastickou operací obličeje čili faceliftem, a to včetně krku. Těšila jsem se a zároveň byla zvědavá, jak budu po takové „generálce“ vypadat. Zajímalo mě, jestli skutečně omládnu.

Z operace a průběhu rekonvalescence jsem byla mile překvapená. Po zákroku jsem neměla žádné modřiny, takže jsem se mohla už po týdnu vrátit do práce. A musím říct, že reakce okolí byla velmi příjemná – všichni mi tvrdili, jak jsem prokoukla. Jeden z kolegů mi dokonce řekl, že vypadám o deset let mladší! Milá byla i reakce jiného kolegy – pořád po mně pokukoval, až jsem to nevydržela a zeptala se ho, proč mě tak pozoruje. „Protože ta změna je neuvěřitelná!“ odpo­věděl mi nadšeně.

Ještě příznivějších ohlasů jsem se dočkala přibližně po měsíci, kdy jsem na dermatologii kliniky MEDICOM Clinic absolvovala další drobnější úpravy obličeje a ošetření vrásek. Jakmile mě několik dní poté uviděla má dcera, prohlásila, že je to pěkně nespraved­livé, protože teď vypadám lépe než ona! Jsem moc šťastná, že jsem se k omlazení obličeje odhodlala. Opravdu si teď svou tvář moc užívám!

Foto: Anna Kovačič

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Ivana měla povadlý obličej a uvolněné partie tváří i krku. Stěžovala si také na únavu očí, otoky a slzení. Provedli jsme tzv. face + necklifting spolu s blefaroplastikou v celkové anestezii. Po propuštění domů klientka asi 3 týdny spala ponejvíce naznak se zvýšenou polohou hlavy. Zároveň 2-3 týdny nosila elastickou bandáž hlavy a krku. V rámci prevence otoků a hematomů okolo očí si oblast očních víček 3-4 dny chladila a 3x denně si oči vykapávala kapkami. Klientka se velmi dobře a rychle zhojila.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642