Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Když se podívám
do zrcadla, vidím
podstatně mladší ženu

Paní Jitka, 56

Facelift a necklift s plastikou horních a dolních víček

Od dětství jsem byla hodně činorodá holka, nikde jsem příliš dlouho neposeděla a tahle povaha mi vydržela celý život. Možná i díky tomu jsem ale zvládla mnohdy nelehké události, které si pro mě život připravil. Kromě závažného onemocnění, s nímž jsem se v mládí potýkala několik let, mě tehdy opustil i partner. Pečovat o dceru sama nebylo snadné. Ani psychicky, ani fyzicky. Kolikrát jsem měla více zaměstnání najednou a pracovala na úkor zdraví a samozřejmě i vzhledu. Moje vyčerpání se časem projevilo také na pleti v obličeji a lidé mi najednou začali hádat víc, než kolik mi ve skutečnosti bylo.
 
Před pár lety jsem se podruhé vdala a dál hodně pracuji, momentálně jako obchodní zástupkyně. Můj denní chleba jsou tedy schůzky s klienty, a tak jsem si přála – nejen kvůli svému muži, ale i kvůli práci – vypadat o pár let mladší a cítit se před lidmi lépe. Koho by bavilo dívat se na unavenou a vrásčitou tvář s ochablou kůží? Měla jsem prostě za to, že by mi omlazení po všech stránkách prospělo, a tak jsem se rozhodla oslovit MEDICOM Clinic.
 
Na klinice se mě ujal přímo pan primář, který mi doporučil nejen celkové omlazení obličeje, tzv. facelift, ale i plastiku horních a dolních víček. Já se svou proměnou jedině souhlasila a těšila se na výsledek. Obavy jsem žádné neměla. Mám povahu, že když už se pro něco rozhodnu, jdu si za tím a nenechám se odradit. Na klinice se ke mně navíc všichni pěkně chovali a moc se mi líbil i přístup pana primáře. Byl velmi pečlivý, starostlivý a neustále mi ochotně odpovídal na všechny moje otázky. A že jich bylo opravdu hodně!
 
Nemůžu si stěžovat ani na průběh hojení. Každé tělo asi snáší tyhle zákroky jinak, ale já měla štěstí a žádné problémy jsem neměla. Sice jsem si po zákrocích odnášela domů z kliniky léky proti bolesti, ale vzala jsem si preventivně jen pilulku na několik prvních nocí, vážně mě nic nebolelo.
 
A jak se cítím dnes? Když se podívám do zrcadla, vidím podstatně mladší ženu, než jakou jsem tam vídávala poslední roky. Řekla bych, že jsem zákrokem omládla klidně o deset let, což mi přijde skoro jako zázrak. Život je hned takový veselejší a moje proměna se samozřejmě líbí i manželovi. Myslím, že by si mě teď měl trochu více hlídat… Na podzim se také chystám na dva srazy – se základkou po patnácti letech a s kolegy z bývalého zaměstnání. Těším se, jak budou všichni dumat, čím to je, že jsem tak omládla. Chvíli je asi nechám přemýšlet, ale pak jim své tajemství ráda prozradím.

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Jitka u nás podstoupila plastickou operaci vypnutí obličeje a krku spojenou s operací horních a dolních víček. Pro snazší ošetřování a hojení jsem klientce doporučil zákroky rozdělit na dva výkony. Nejprve jsem operoval horní a dolní víčka, přičemž horní víčka skalpelem a dolní víčka laserem – metodou tzv. transkonjunktivální blepharoplastiky. Jedná se o velmi oblíbenou a efektní operaci dolních víček, která se provádí laserovým skalpelem bez kožního řezu, šití a následné jizvy. Uvolněná kůže dolního víčka se navíc laserem plošně ošetří a tím dojde k výrazné rejuvenaci očního okolí. Po zahojení víček, přibližně za dva týdny, podstoupila paní Jitka i tzv. facelift a necklift, tedy celkové omlazení obličeje a krku. Touto operací dojde ke zvýraznění rysů dolní poloviny obličeje a k napnutí pokožky, aby tvář působila zdravěji a mladším dojmem. Klientce jsem doporučil, aby na naší estetické dermatologii v budoucnu podstoupila také vyhlazení vrásek ve středu tváře aplikací botulotoxinu a výplněmi s kyselinou hyaluronovou. Pak bude efekt omlazení naprosto dokonalý.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642