Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zmenšení prsou u mužů – problém gynekomastie

Zákrokem získáte symetrický, mužný hrudník – tedy takový, jaký chcete

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Možnost 
operačního výkonu 2 v 1

Plastiku lze zkombinovat s liposukcí prsou

Osobní 
přístup

Vybíráte si svého plastického chirurga

Nadstandardní 
péče

Lékař je vám k dispozici osobně i na telefonu

Odvoz 
domů po zákroku

V rámci měst našich poboček zdarma

Jak to probíhá?

Vadí vám žensky působící prsa, která se rýsují pod každým horním dílem vašeho oblečení? Příčinou vašeho estetického problému nemusí nutně být nežádoucí tuk, ale třeba zbytněná prsní tkáň, kterou zaviní hormonální změny. Tzv. gynekomastie se navíc může objevit pouze u jednoho prsu. Proto jsou pak prsa ještě nápadnější – jedno z nich je zkrátka na první pohled větší a tvarově odlišné. Asymetrii mužských prsou, jejich nežádoucí velikost i tvar ovšem umíme vyřešit. V případě gynekomastie pomocí plastické operace.

Zákroku předchází ultrazvukové vyšetření

Před samotnou operací vás samozřejmě čeká konzultace zákroku s lékařem a v případě řešení operace prsou také jejich ultrazvukové vyšetření. Jedná se o běžné sonografické vyšetření, které na našich klinikách zatím sice neprovádíme, ale rádi vám pro něj doporučíme vhodné pracoviště. Ostatně dobrý tip na zařízení poblíž místa vašeho bydliště by vám měl poskytnout i praktický lékař nebo endokrinolog. Ultrazvukové vyšetření s přesností určí, zda se ve vašem případě skutečně jedná o gynekomastii nebo jen o pseudogynekomastii – tehdy je prsní žláza pouze změněná v tuk. 

Gynekomastie se odstraňuje chirurgicky

V případě prokázané gynekomastie se prsní tkáň odstraňuje chirurgicky – drobným řezem kolem dvorce. Zákrok probíhá v celkové anestezii, tudíž po něm standardně následuje alespoň jednodenní hospitalizace na klinice. Gynekomastie postihuje především mladé muže ve věku kolem 20–25 let. 

Pseudogynekomastii vyřeší liposukce

Pokud prsa budí dojem zvětšené prsní žlázy, ale ultrazvukové vyšetření prokáže, že je prsní žláza pouze změněná v tuk, problém zvládne vyřešit invazivní liposukce prsou. Pro odsátí tuku z prsou klientům nejčastěji doporučujeme jednu z šetrných laserových liposukčních metod. Pseudogynekomastie trápí muže nejčastěji ve věku kolem 40 let. 

Vyjmutí prsní žlázy společně s liposukcí

Chirurgické odstranění problému jménem gynekomastie se však s liposukcí prsou často kombinuje. Efekt zákroku je pak ještě dokonalejší a patrnější na první pohled. V případě kombinované operace se výkon provádí v celkové anestezii, po níž vás čeká už zmíněná jednodenní hospitalizace na klinice.

Fotky před a po

Prohlédnout celou galerii

MUDr. Petr Šuk

Chirurgické vyjmutí prsní žlázy na klinice často kombinujeme s liposukcí prsou. Nejčastěji pak s jednou z šetrných invazivních metod – VASER Lipo, SlimLipo či LipoDefine.

Náš tým

Cena gynekomastie

Cena zákroku se odvíjí od zvolené kliniky, ve které operaci podstoupíte. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Předoperační vyšetření
  • Celková anestezie
  • Antitrombotické kompresivní punčochy
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

ŘÍKAJÍ O NÁS

Jsem s panem doktorem Pachmanem spokojen, provedl dobrou práci bez komplikací a hlavně po zákroku vidím dobré výsledky.

wolf23, Známý lékař.cz

Všechna hodnocení klientů

Pro ještě krásnější výsledky

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Ptáte se

Jak poznám, jestli se v mém případě jedná o gynekomastii nebo o pseudogynekomastii?
Jestli vás čeká invazivní liposukce nebo rovnou plastická operace prsou ukáže až ultrazvukové vyšetření, které zákroku předchází. Pokud se ukáže, že se jedná o gynekomastii, lékař na konzultaci předcházející zákroku ještě vyhodnotí, jestli vám zvětšenou prsní tkáň pouze chirurgicky odstraní nebo pro dokonalejší vzhled vašich prsou zákrok ještě zkombinuje s jejich liposukcí. V takovém případě lékaři nejčastěji provádějí laserovou liposukci prsou SlimLipo nebo LipoDefine.
Lze liposukci a vyjmutí prsní žlázy podstoupit v jediném zákroku?
Ano. Nejmodernější liposukční technikou vhodnou pro většinu klientů podstupující obojí najednou – odstranění zduřelé prsní žlázy včetně liposukce – je provedení laserové liposukce prsou. Kombinovaný zákrok probíhá v celkové anestezii a standardně po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru