Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Na svět
se teď dívám
úplně jinýma očima

Pan Roman, 57

Plastická operace horních víček

Pracuji v nahrávacím studiu a protože neustále koukám do počítače, moje oči dostávají celý den pořádně zabrat. Problémy s očima jsem ale míval také při sportu. Rád chodím do sauny, hodně běhám i boxuji a oči mi při všech těchto aktivitách vždycky hodně slzely, špatně jsem viděl. Zároveň jsem si přál vypadat alespoň o trochu mladší. Mám teprve jedenáctiletého syna, a tak jsem se chtěl cítit lépe i mezi výrazně mladšími tatínky.

Nespokojenost s očima jsem se rozhodl řešit plastickou operací a dnes jsem za to nesmírně rád. V MEDICOM Clinic jsem podstoupil plastiku horních víček a když bych předem věděl, jak moc se mi po operaci uleví, šel bych do toho určitě mnohem dřív. Rád bych také vyzdvihnul, jak úžasně se ke mně choval celý personál kliniky a samozřejmě i pak primář, u kterého jsem zákrok podstoupil. Přiznávám, že jsem v den operace trochu znervózněl a na poslední chvíli jsem se začal bát bolesti, jenže ona kupodivu vůbec žádná nepřišla.
 
Domů jsem dostal preventivně i nějaké léky na bolest, ale nevyužil jsem nakonec ani jeden. Byl jsem z toho sám překvapený, ale vážně mě nic nebolelo. Jedinou nepříjemností byly modřiny okolo očí. První dny po zákroku se jim asi neubráníte, a tak je lepší zůstat přibližně čtyři dny po operaci spíše doma v klidu. Ani ne po týdnu od zákroku už jsem ale zase vyrážel mezi lidi a po modřinách a otocích kolem očí nebyly ani památky.
 
A jak se cítím dnes? Ani bych nevěřil tomu, že mi zákrok může tolik prospět. Oči mě už vůbec nebolí, neslzí mi a zmizel i ten podivný tlak, který jsem kvůli kožním převisům na horních víčkách cítil. Dříve jsem měl při sportu i takovou prapodivnou mlhu před očima, ale od zákroku je to pryč. Mám pocit, že teď vidím svět úplně jinýma očima. A samozřejmě je mi příjemné, že moje tvář zákrokem trochu omládla. Alespoň mi to tedy tvrdí kolegyně v práci. Prý vypadám nejen o pár let mladší, ale mám i více svěží pohled. Asi jako každý chlap slýchám takové komplimenty od žen jedině rád.

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Pan Roman u nás podstoupil plastickou operaci horních víček – blefaroplastiku. Zákrok se standardně provádí jen v lokální anestezii, tudíž mohl náš klient krátce po operačním výkonu odejít domů s poučením o následujícím klidovém režimu a domácí péči. Rekonvalescence trvala zhruba týden. Pro rychlejší hojení jsem panu Romanovi doporučil prvních 24 hodin po operaci oči ledovat přes obklad pro omezení tvorby podlitin, spát naznak s vypodložením hlavy a 3x denně do očí aplikovat oční kapky. Za týden po zákroku přišel pan Roman na kontrolu a odstranění stehů. 

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642