Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plastická operace
obličeje
Facelift

Pro omlazení spodní části obličeje a krku s dlouhodobým efektem

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Výrazná 
proměna

Omlazení o řadu let díky jedinému zákroku

Vyhladí 
i krk

Facelift se soustředí na spodní část obličeje

Možnost 
kombinace 

Zákrok je možné provést zároveň s plastikou očních víček

Dlouhotrvající 
efekt

Pokožka zůstane vypnutá několik let

Jak to probíhá?

Když mluvíme s druhým člověkem, díváme se mu do tváře. Chceme totiž vědět, jak bude na naše slova reagovat – jestli se bude smát, mračit nebo se tvářit překvapeně. Mimika a bohužel také gravitace ale v průběhu let obličej mění. Postupem času kůže začíná povadat, vytvářejí se na ní vrásky, dělají se váčky pod očima. Kromě emocí tak z tváře vyčtete i věk člověka. Facelift ale dokáže pomyslně zastavit čas  – vaše tvář i krk opět omládnou a efekt přetrvá řadu let. Zákrok je pak možné znovu zopakovat.

Facelift vypne kůži na obličeji i krku

Operací chceme docílit zvýraznění rysů dolní poloviny obličeje a napnutí a vyhlazení pokožky, aby vaše tvář působila zdravěji a mladším dojmem. Abychom tohoto efektu dosáhli, zpevníme podkožní struktury a vypneme kůži na obličeji i krku. 

Zákrok trvá přibližně 2 hodiny

Co přesně vás při zákroku čeká? Operace probíhá v kombinaci celkového a místního znecitlivění a trvá asi 2–2,5 hodiny. Chirurg zpevní a vypne vzhůru fascii (tuhá blána na povrchu svalu) a svalovinu plošného svalu krku. K té pronikne z řezů vedených u ušních boltců a ve vlasech. Poté odstraní nadbytek kůže na tvářích i krku a vypne podkožní vazivové struktury. Díky tomu bude vaše pleť opět hladká a na pohled mladší. Pro ještě dokonalejší výsledek se můžete s lékařem domluvit také na liftingu krku.

Šetrnější, ale stejně účinnou variantou je MyFaceLift

Plastická operace MyFaceLift je moderní metoda faceliftu s dlouhodobým účinkem, jejíž velkou výhodou je ambulantní provedení v lokální anestezii. Jedná se o účinné propojení efektu klasického faceliftu s kratší rekonvalescencí miniinvazivního zákroku.

Po zákroku se tvář vyplatí doošetřit na dermatologii

Plastická operace obličeje skvěle vypíná jeho spodní a krajní část, nicméně prostředek vaší tváře vlastně zůstane nezměněný. Pro co nejdokonalejší výsledek zákroku proto posléze doporučujeme i ošetření vrásek a jizviček na naší dermatologii. Po zákroku nejčastěji provádíme aplikaci botulotoxinu, kyseliny hyaluronové nebo různá laserová ošetření.   

Neinvazivní alternativu představuje ultrazvuková terapie

Jako alternativu celkového omlazení obličeje nabízíme i ošetření ultrazvukovou technologií , kterou omlazujeme tváře, oční okolí i krk. Jeho výhodou je, že při něm nepoužíváme skalpel. Po ošetření proto na tváři nezůstávají žádné jizvy a odpadá i nutnost narkózy spojená s krátkou hospitalizací na klinice. Ultrazvukovou terapii můžeme aplikovat na malých vybraných oblastech, ale i celoplošně.
 

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

Fotky před a po

Prohlédnout celou galerii

MUDr. Peter Ondrejka

Facelift pomáhá s povolenou kůží ve spodní části obličeje a krku. Vypnutí kůže v této oblasti přináší skvělý efekt. Klienti nám při zákroku doslova mládnou pod rukama.

Náš tým

Cena faceliftu

Cena zákroku se odvíjí od zvolené kliniky, ve které operaci podstoupíte. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Předoperační vyšetření
  • Celková anestezie
  • Antitrombotické kompresivní punčochy
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

Ptáte se

Jak dlouho po faceliftu lze podstoupit výplň vrásek kolem úst?
Výplně vrásek kolem úst doporučujeme až po definitivním zahojení po operaci. Nejdříve tedy 2 měsíce po zákroku.
Jak dlouho po liftingu musím nosit kompresi obličeje?
Doba nošení kompresivního prádla (tzv. ohlávky) je vždy individuální. Záleží, jak rychle se klient hojí. Orientační doba je 2–4 týdny, u kuřáků hojení zpravidla trvá déle. Lékař vám na kontrole poví víc podle vašeho aktuálního stavu.
Jaký je rozdíl mezi faceliftem a miniliftem?
Minilift je méně invazivní a také levnější než facelift, ale výsledek miniliftu je obyčejně menší. Facelift provádíme v celkové anestezii, proto po něm následuje jednodenní hospitalizace na klinice. Při miniliftu odstraňujeme menší množství kůže. Na předoperační schůzce s vámi lékař podrobně probere možnosti a pomůže vám vybrat vhodné řešení vašeho problému.
Je možné podstoupit facelift spolu s operací horních a dolních víček?
Ano. Takovou kombinaci zákroků provádíme dokonce poměrně často.
Mohu zákrok podstoupit i s lehkou vyrážkou?
Bohužel ne. Abychom operaci mohli provést, musí být vaše pokožka zcela zdravá, tedy bez hnisavých ložisek a kožních onemocnění.
Provádíte na klinice také facelift bez narkózy, jen s místním znecitlivěním?
Ano! Provádíme i moderní metodu faceliftu s dlouhodobým účinkem, jejíž velkou výhodou je ambulantní provedení v lokální anestezii. Tento zákrok se nazývá MyFaceLift. Jedná se o účinné propojení efektu klasického faceliftu s kratší rekonvalescencí miniinvazivního zákroku.
Vyplatí se po plastické operaci podstoupit i nějaké dermatologické ošetření?
Jednoznačně ano! S odstupem času doporučujeme našim klientům dodatečné ošetření malých jizviček a vrásek v obličeji právě metodami, které na klinice provádějí naše korektivní dermatoložky. Pro co nejdokonalejší výsledek nejčastěji nabízíme výplně kyselinou hyaluronovou a aplikaci botulotoxinu, velmi často také různá laserová ošetření. Faceliftem se totiž vypne spodní a krajní část obličeje, ale prostředek vlastně zůstává nezměněný. Právě proto je posléze ideální zamířit i k dermatologovi.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru