Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Odstranění chrápání pomocí chirurgického zákroku
 

Spánek má zásadní roli na duševní i fyzické zdraví. Mnoho dospělých však trpí různými spánkovými problémy, které zasahují do kvality života. Spánková medicína se zaměřuje na diagnostiku a vyhodnocení spánkových poruch a jejich řešení. V MEDICOM Clinic se specializovaní lékaři věnují chirurgickému odstranění chrápání.

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Odborníci na 
spánkovou medicínu a ORL
 

Moderní 
diagnostika spánkových poruch
 

Chirurgické 
odstranění chrápání bezpečně (a účinně)

Šetrné 
řešení pro kvalitnější spánek

Co způsobuje chrápání?

Chrápání je způsobeno vibracemi měkkých tkání a struktur v oblasti horních dýchacích cest během spánku, kde se svaly a tkáně v oblasti krku uvolňují. To může vést ke zúžení nebo blokádě průchodu vydechovaného vzduchu, čímž dochází k charakteristickým zvukovým projevům. Nejčastějšími faktory vzniku chrápání jsou:
 
  • Užší dýchací cesty a měkké tkáně v oblasti hrdla
  • Nadváha nebo obezita
  • Poloha těla ve spánku
  • Užívání alkoholu nebo sedativ
  • Spánková apnoe - zástavy dýchání během spánkU

Syndrom spánkové apnoe

Projevuje se opakovanými zástavami dechu v průběhu spánku. Jedná se o chronické potíže, které mohou mít vážné důsledky na zdraví a kvalitu života, včetně zvýšeného rizika srdečních chorob, vysokého krevního tlaku, cukrovky, obezity a dalších zdravotních komplikací. Proto je důležité, aby byl syndrom spánkové apnoe diagnostikován a léčen co nejdříve.

Chirurgické odstranění chrápání

Vhodnost chirurgického zákroku musí být posouzena odborníkem na spánkovou medicínu nebo ORL specialistou.Proto je prvním krokem podrobná konzultace s lékařem následovaná monitoringem spánku. Na základě naměřených údajů je pak vyhodnocena příčina spánkových potíží. Klientům nabízíme možnost monitoringu s přespáním na klinice nebo zapůjčení monitorovacího zařízení domů. Data jsou sbírána v průběhu noci pomocí aplikace.
 
Spánková analýza určí, zda je možné chrápání chirurgicky bezpečně odstranit buď tzv. septoplastikou nebo resekcí horního patra. Zákroky se provádí ambulantně v lokální anestezii, případně v celkové anestezii či analgosedaci a lze je také kombinovat.

Úprava nosní přepážky - septoplastika

Jedná se o chirurgický zákrok, kdy chirurg opraví deformaci nebo nevhodné zakřivení nosního septa pomocí malého řezu vnitřní nosní dutiny do požadovaného tvaru.
Nosní septum je tenká kostěná a chrupavčitá přepážka, která odděluje nosní dutiny. Pokud je septum zakřivené nebo deformované, může omezovat průchod vzduchu a způsobovat tak problémy s dýcháním. Cílem zákroku je zlepšit průchodnost nosních cest a tím i celkové pohodlí klienta.

Resekce horního patra

Resekce horního patra (uvulotomie) je jedním z chirurgických postupů používaných k léčbě chrápání, zejména pokud je způsobeno problémy s měkkým patrem. Uvula je část měkkého patra a nachází se v zadní části hrdla. Právě zde vznikají vibrace při spánku, které mohou typicky způsobovat chrápání. Při resekci je část nebo celá uvula odstraněna, čímž dojde ke zlepšení průtoku vzduchu při spánku.

Pooperační stav obvykle doprovází mírná bolest v krku či nosní přepážky a otok, které by měly postupně odeznít. Je nutné počítat s krátkodobým omezením fyzické aktivity pro správné hojení. Chirurgické odstranění chrápání není možné provést u klientů s nadváhou, nebo některou z těžších forem syndromu spánkové apnoe.
 

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

MUDr. Tomáš Nedeliak

Plastika měkkého patra s použitím laseru je rychlý, účinný zákrok s krátkou rekonvalescencí. Dopřejte si kvalitnější spánek bez chrápání.

Náš tým

Cena odstranění chrápání

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Příslušná anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

ŘÍKAJÍ O NÁS

Byla jsem maximálně spokojená, vše naprosto dokonalé.

Andrea Wohlstatova, Facebook

Všechna hodnocení klientů

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru