Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně mám
zpět lehké
a otevřené oči

Pan Pavel, 54

Plastická operace horních víček

Stačilo se jednou dlouze zadívat do zrcadla, abych si uvědomil, že mám problém s horními víčky. Čím dál víc jsem sám sobě připomínal psa baseta. Víčka doslova ležela na mých řasách. Napadlo mě, co se stane, až je neudrží. S plastickou operací jsem vyčkával tak dlouho, až se estetický problém začínal měnit ve zdravotní. Při řízení auta jsem měl potíže s periferním viděním. Oči byly unavené a kožní řasy víček stále těžší.
 
Konečně jsem se rozhodl s tím něco udělat a objednal se na konzultaci. Pan doktor MUDr. Petros Christodoulou z kliniky MEDICOM Clinic souhlasil, že je operace nezbytná. Určitě si také všiml mé nervozity, protože mě hned ujistil, že jde o nenáročný a téměř bezbolestný zákrok s minimálním časem na rekonvalescenci. Uklidnilo mě zjištění, že jde o jednu z nejčastějších operací vůbec.

„Hned jsem věděl, že to musím udělat.”

 Už po první konzultaci jsem si byl jistý, že zákrok musím a chci podstoupit. Velká část nervozity ze mě díky tomu opadla. Akorát mi došlo, že těsně po výkonu, který byl naplánovaný na červen 2018, začne mistrovství světa ve fotbale. A já tak zřejmě několik zápasů neuvidím. Nakonec jsem jich opravdu pár jen slyšel – i když se musím přiznat, že na klíčové momenty šel obvaz na chvilku dolů.
 
Cítil jsem se dobře i na sále, přestože jsem byl trochu napjatý. Pan doktor Christodoulou mě ale uklidnil svou sebejistotou. Dokonce jsme se spolu zasmáli. Velmi se mi líbilo také prostředí kliniky, kde se o mě staral milý a ochotný personál i krásné sestřičky.

„Rekonvalescence byla nad očekávání rychlá.”

Po operaci jsem cítil euforii, že je to konečně za mnou. Byl jsem plný adrenalinu a nic mě nebolelo. Na klinice mi předem doporučili, abych si s sebou vzal doprovod. A byl jsem jim za to vděčný. Víčka jsem měl totiž přelepená obvazy a sám bych se těžko dostal domů. Rekonvalescence pak proběhla nad očekávání lehce a svižně. Možná jsem ji trochu podcenil, ale všechno se i tak zahojilo krásně, rychle, bez otoků a jakýchkoliv jiných komplikací.
 
Při prvním pohledu na čerstvé stehy jsem se trochu lekl. Už v té chvíli bylo ovšem patrné, jaký bude výsledek. A jsem za něj opravdu rád. Mám mnohem lehčí a na pohled otevřenější oči, při pohledu do stran mi nic nepřekáží.
 
Zákrokem jsem se nijak netajil, takže si mé okolí všimlo změny okamžitě. Všechny komentáře mých blízkých byly velmi pozitivní. Možná, že jsem několik svých kamarádů dokonce nenásilně motivoval k jejich vlastní změně. Teď bych mužům s podobným problémem poradit, ať neváhají tak dlouho jako já. Není nad čím přemýšlet. Řekl bych, že ženy jsou v tomto ohledu určitě rozhodnější.
 

Slovo lékaře

MUDr. Petros Christodoulou

Pan Pavel se na mě obrátil s problém výrazných převisů horních víček, které mu způsobovaly omezení periferního vidění. Doporučil jsem mu zákrok blefaroplastiku v lokální anestezii, kdy dojde k odstranění nadbytečné kůže. Po zákroku zůstává jen jemná jizvička, která je skrytá v očním záhybu a navíc po čase téměř úplně zmizí. Hojení proběhlo bez problémů a s výsledkem jsme oba spokojeni.

MUDr. Petros Christodoulou
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642