Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nikdy jsem si
nepomyslel, že budu
tak hubený

Pan David, 27

Plastická operace břicha, tzv. abdominoplastika a zmenšení prsou - problém gynekomastie

Podařilo se mi zhubnout 75 kilogramů. Protože však váha šla dolů příliš rychle a kůže se nestačila přizpůsobit, zůstaly mi na těle přebytečné kožní převisy. Mohl jsem upravit stravu i cvičit, ale s kůží jsem bohužel neudělal vůbec nic. Nezbývalo, než podstoupit plastickou operaci.
 
O zákroku jsem přemýšlel dlouho. Stále mi chyběla odvaha. Když mi ale jednoho dne známá v práci doporučila MEDICOM Clinic, nebylo pochyb. Prohlédl jsem si fotografie jejich práce a rozhodl jsem se. Zavolal jsem na kliniku a za měsíc už mě čekala první konzultace u pana doktora Pavla Horyny. A byla skutečně výborná. Všichni, se kterými jsem se na klinice setkal, byli velmi příjemní. Pan doktor mi doporučil abdominoplastiku a gynekomastii ve variantě vhodné přesně pro mě a vysvětlil mi, jak bude operace probíhat.

„Zákrok jsem bral optimisticky.”

Sám pracuji ve zdravotnictví, proto jsem ze zákroku nebyl nervózní a pohlížel jsem na něj s optimismem. Byl jsem hlavně zvědavý na výsledek. Říkal jsem si, že všechno bude lepší než převis, který mám teď.
 
Bezprostředně po zákroku jsem se na břicho ani hrudník, na kterých operace proběhla, kvůli obvazům samozřejmě podívat nemohl. První, co mi ale proběhlo hlavou, byl fakt, že mě vůbec nic nebolí. Podle hodin jsem zjistil, že jsem na sále strávil čtyři hodiny, a hned nato usnul. Na klinice jsem strávil celkem dva dny. Prostředí je tam nádherné. Celou dobu jsem si připadal spíš jako v hotelu. Doma jsem se pak zotavoval další dva měsíce. 

„Řekl jsem si: To nejsem já.”

Když jsem se konečně poprvé uviděl, nemohl jsem se poznat. Žádná kůže, naopak ploché břicho. Byl to obrovský nezvyk. Zákrok předčil veškerá má očekávání! Najednou mi bylo zase všechno oblečení velké. Jakmile jsem se mohl lépe hýbat, vyrazil jsem nakupovat. Nové tělo mi rozhodně zvedlo sebevědomí. Už se nestydím sundat si tričko. Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že budu takto hubený. Jsem naprosto spokojený.
 
I mé okolí si změny všimlo, přestože mnoho lidí nevědělo, že mě operace čeká. O to více byli překvapeni. Sklidil jsem samé kladné ohlasy. Práce pana doktora se jim moc líbila a potěšilo je, že už mám tento poslední krok za sebou. I když není jisté, že jsem byl na sále naposledy. Stále mám hodně kůže na stehnech, proto mi na klinice MEDICOM Clinic doporučili ještě plastiku odstranění kůže valů stehen. Ale nyní je to ještě hudba budoucnosti.
 
Pokud některý muž přemýšlí o stejném zákroku, chci mu vzkázat, ať se nebojí a nestydí. Rozhodně to stojí za to. Zákrok vůbec nebolí, jizva se krásně překryje spodním prádlem a nic není vidět. Po dobu rekonvalescence si snadno zvyknete i na spaní na zádech, které zpočátku nebylo příjemné. To je ale maličkost výměnou za novou postavu, sebevědomí a život.

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Pan David se na mě obrátil se žádostí o řešení svého problému, a to fyzického vzhledu břicha a prsou po cílené redukci váhy, z původních 155 kg, zhubnul neuvěřitelných 75kg během 4 let. Davida hlavně trápil výrazný pokles kůže prsou a břicha. Kůže díky četným striím ztratila zcela elasticitu. Doporučil jsem mu operaci, která řeší převis kůže s podkožním tukem v podbřišku-a to abdominoplastiku, bez zásahu na břišních svalech, protože David sám zpevnil břišní svaly cvičením. Další operací byla modelace prsou-kdy jsme provedli posun a zmenšení dvorců a odstranili přebytečnou kůži. Oba zákroky byly provedeny v rámci jedné operace. Klient byl po dvoudenní hospitalizaci propuštěn do domácího léčení, dbal doporučených pooperačních pokynů. V pooperačním období ještě proběhlo ošetření výraznějších jizev v oblasti prsou, které jsou pro tuto oblast typické. Celkově hojení proběhlo bez komplikací a výsledek je vynikající.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642