Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Mám krásně
vyrýsovaný
pas

Paní Marie, 49

Plastická operace břich, tzv. abdominoplastika

V naší rodině jsou větší vyklenutá břicha prokletím žen. Měla ho moje babička i maminka, a bohužel neminulo ani mě. Po porodu se moje nespokojenost se vzhledem břicha ještě vystupňovala. Začala jsem přemýšlet nad tím, jak se tohoto mindráku zbavit, až jsem se odhodlala k jedinému trvalému řešení, a tím je plastická operace.
 
Prvním krokem byla konzultace, kterou jsem, stejně jako následný zákrok, podstoupila na prestižní klinice MEDICOM Clinic. Ujal se mě pan primář Puls, který působí na pražské pobočce kliniky. Pan doktor si ihned získal mou důvěru. V mžiku na mě totiž zapůsobil jako skutečný odborník, který ví, co dělá. Společně jsme se domluvili na plastické operaci břicha, odborně nazvané abdominoplastika, a v případě potřeby doladění výsledku i na menší liposukci.

Vše bez komplikací

Z operace jsem přirozeně mírné obavy měla, ale zbytečně, protože nejen operace, ale i narkóza proběhla zcela hladce. Následoval týdenní klidový režim, což jsem vzala za své a bez větších obtíží jsem strávila týden v posteli a aktivně odpočívala. Vidina plochého břicha, na které budu mít radost se podívat, mi pomohla vše překonat a rekonvalescenci zvládnout. Břicho stále ještě není úplně „moje“, průběh hojení je však standardní a během pár měsíců už bude vše tak, jak si představuji. 

Povedlo se!

Na nástup úplně prvních emocí, když jsem se poprvé prohlédla v zrcadle, stále ráda vzpomínám. Bylo mi totiž hned jasné, že se operace opravdu podařila. Měla jsem neskutečnou radost. K tomu mě překvapilo, jak efektivní byl zákrok na vyrýsování mého pasu a s tím související zvýraznění poprsí. To mě před operací vůbec nenapadlo. Byl to takový nečekaný benefit navíc.

Zrcadlo, zrcadlo...

Často se nyní přistihnu, že se na sebe daleko raději dívám do zrcadla při oblékání a při tom nemusím intenzivně zatahovat břicho, abych se v oblečení cítila fajn a sebevědomě. Potěšující byly i komentáře mého okolí. Všichni se podivovali nad tím, že jsem prý po Vánocích nějaká štíhlejší. Několik měsíců po zákroku jsem stále moc ráda za to, že touha po hezčím břichu byla silnější než obava ze zákroku. A také za to, že jsem své tělo svěřila do rukou opravdových profesionálů, kteří mi pomohli zahladit stopy přibývajících let, známky času, které prostě nelze zastavit. 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Problémem paní Marie bylo uvolnění břišní stěny v důsledku dřívějšího porodu s následným ochabnutím břišních svalů a zbytněním podkožního tuku – tzv. ptóza břišní stěny. Výsledkem bylo vyklenuté povislé břicho, ze kterého byla nešťastná. Paní Marii jsem doporučil abdominoplastiku břicha s posunem pupíku. Po této operaci, která se provádí v celkové anestezii, následuje poněkud delší rekonvalescence a nutnost nošení kompresivního břišního pásu pro dobré zhojení rány a optimálního výsledku operace. Sportovat je možné začít nejdříve za 6–8 týdnů po zákroku.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642