Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Své břicho
si teď prohlížím
s láskou

Paní Iveta, 34

Miniabdominoplastika

Při prvním těhotenství Iveta přibrala 37 kilogramů. Všechno se jí podařilo zhubnout, ale na břiše zůstala povolená kůže. Už v té době uvažovala o plastické operaci, zároveň ale měla v plánu ještě jedno těhotenství, proto s ní počkala. Bohužel i napodruhé přibra 30 kilogramů a zhubla, takže kůže vypadala ještě hůř než předtím. Iveta se styděla a při pohledu do zrcadla se jí chtělo plakat. Když se jí ale na břicho zeptala i dcera, uvědomila si, že není důvod se zákrokem otálet.
 
Přestože byla trochu nervózní na konzultaci na klinice MEDICOM Clinic se moc těšila. Jako oporu jsem si s sebou vzala nejlepší kamarádku a švagrovou v jedné osobě. Pan doktor MUDr. Pavel Horyna byl ale Ivetě od prvního podání ruky velmi sympatický. Řekla mu o svém trápení a po společném rozhovoru jí bylo jasné, že si nemohla vybrat lépe. Choval se velmi lidsky a profesionálně zároveň.
 
Iveta doufala, že jí bude stačit miniabdominoplastika břicha. Nechtěla podstoupit větší zákrok. Pan doktor její přání potvrdil. Měla velkou radost z jeho sdělení, že břicho je na tom díky cvičení dobře a že bude stačit odstranit přebytečnou kůži z podbřišku méně rozsáhlou operací.

„Věděla jsem, že jsem v dobrých rukou.”

Po zákroku se Iveta cítila velmi dobře. Čekala bolesti, ale k velkému překvapení nepřišly. Trochu nepohodlné bylo jen ležení a spánek na zádech. Prostředí kliniky i personál působili velmi dobře. Už od recepce si byla jistá, že je v dobrých rukou. Na klinice MEDICOM Clinic strávila jednu noc a pak se mohla vrátit domů.
 
Při rekonvalescenci jí hodně pomohli manžel a maminka. Čtyři týdny dodržovala klidový režim na lůžku, nosila kompresní korzet a postupně se začala vracet do běžného života.
 
„Když jsem si poprvé prohlédla nové břicho, byla jsem nadšená! Kdybych mohla, tak skáču. Okamžitě jsem se vyfotila vyfotila a fotku rozeslala na všechny strany. Konečně bylo moje trápení pryč. Dnes mám své břicho zase ráda a pohled do zrcadla mi působí radost, nikoliv smutek.“, vypráví už s ohromným úsměvem.

„Bylo to mé nejlepší rozhodnutí.”

Z operace, o níž věděli jen Ivetini nejbližší, se nejvíce radoval její manžel. Viděl, jak je nadšená a s jakou láskou si své břicho prohlíží. Nemusí se hlídat v bazénu, aby se neobjevila nadbytečná kůže. Dokonce se po několika letech těšila na nákup plavek. Zákrok byl to nejlepší rozhodnutí, jaké, dle svých slov, mohla udělat.
 
„Už teď mám v plánu další změnu. Váhové výkyvy se totiž podepsaly i na mých prsou. Všem ostatním ženám, které zákrok ještě nepodstoupily, chci říct, ať neváhají ani minutu. Jestli jim operace pomůže mít se opět ráda a nalézt zpět své sebevědomí, není o čem přemýšlet.“, říká rozhodně.
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Iveta se na mě obrátila s prosbou o řešení vzhledu břicha po 2 porodech a výrazném zhubnutí. Vzhledem k tomu, že povolení kůže a její převis nebyl rozsáhlý, a navíc klientka sportuje a dodržuje zdravý životní styl, bylo možné provést zákrok – miniabdominoplastiku. Hojení proběhlo v naprostém pořádku a s výsledkem jsme oba spokojeni.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642