Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Mám prsa a
bříško, o kterých
se mi ani nesnilo

Petra, 36

Abdominoplastika a zvětšení prsou s implantáty

Nemůžu začít jinak než tím, že jsem se odjakživa trápila, jak jsem ošklivá a tlustá. I přes obrovské mindráky ze svého vzhledu jsem se ale nakonec vdala a brzy jsem čekala miminko. Napoprvé to sice nevyšlo, o dítě jsem přišla hned v začátcích těhotenství, ale podruhé se zadařilo, a tak jsem před sebou za devět měsíců tlačila kočárek. Nutno ale přiznat, že jsem se za něj spíš trochu schovávala. V těhotenství jsem si totiž s váhou moc nelámala hlavu a po porodu to na mně bylo pořádně znát.

Když byly synovi dva roky, zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Kvůli problémům se srdcem mi ale lékaři záhy doporučili těhotenství ukončit. Ztráta miminka si vyžádala ještě jednu daň – s manželem jsme se brzy na to rozvedli. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Díky tomu jsem se totiž seznámila se svým nynějším přítelem a zanedlouho s ním opět otěhotněla. Narodil se nám druhý syn. Všichni jsme spolu byli šťastni. S tím, že nikdy nebudu mít hezkou postavu, jsem se tehdy celkem smířila.

Jenže pak se to stalo... Po dlouhé době jsem se setkala se svou sestřenicí a nemohla uvěřit vlastním očím – kde je ta tlustá ženská, kterou jsem léta znala? Zajímalo mě, jak to dokázala. Nakonec jsem stejně jako ona podstoupila tzv. plikaci žaludku. Vydržela jsem nemocnici, nevolnosti po narkóze a všechno okolo jen proto, abych se na sebe konečně beze studu podívala do zrcadla.

Po tomto chirurgickém zákroku jsem shodila 32 kg. Kvůli tomu, že jsem zhubla poměrně rychle a navíc dost kil, mi ale povolená kůže na břiše ošklivě visela. To už mohla spravit jedině abdominoplastika. Nicméně ani prsa nevypadala po dvou dětech přitažlivě, a tak jsem se nakonec rozhodla pro zákroky dva – abdominoplastiku a zvětšení prsou s implantáty. Když už, tak už! Další děti jsem stejně mít nemohla. Lékaři mi po druhém porodu „císařem“ doporučili sterilizaci.

Na klinice MEDICOM Clinic jsem tedy nejdřív podstoupila abdominoplastiku a dva měsíce po ní ještě augmentaci. Pokud jde o bříško, vypadá dnes přesně tak, jak jsem si ho vysnila. A prsa? Ta ještě předčila moje očekávání! Bolest v době hojení se také dala vydržet. Ten pocit spokojenosti se sebou vám pak všechno vynahradí.
 
 

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Paní Petra u nás podstoupila hned dvě operace, a to s odstupem dvou měsíců. Nejprve šlo o operaci břicha, tzv. abdominoplastiku, poté o augmentaci prsou včetně modelace. Po dvou těhotenstvích bylo zapotřebí odstranit kožní a podkožní nadbykty v oblasti břišní stěny a sešít rozestup přímých svalů břišních. Operace ovšem proběhla bez komplikací a stejně tak i rekonvalescence, tudíž mohla klientka po dvou měsících podstoupit další naplánovaný zákrok – zmíněné zvětšení prsou pomocí implantátů včetně modelace. Při modelaci poprsí jsme provedli redukci kožních  nadbytků s úpravou mléčné žlázy. K doplnění objemu prsou jsme použili kulaté implantáty o objemu 220 ml. Vše proběhlo bez komplikací. S výsledkem jsme oba velmi spokojeni.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642