Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Po císařských
řezech tělo
vylepšit potřebovalo

Paní Jana, 30

Abdominoplastika a zvětšení prsou s implantáty

Jsem maminka dvou dětí a nutno říct, že jsem si dlouho nepřipadala tlustá, ačkoliv jsem na výšku 165 cm vážila téměř 90 kg! Až poté, co jsem si prohlédla své svatební fotky, jsem se na sebe najednou podívala objektivně a přiznala si pravdu – byla mě pořádná porce! Věděla jsem, že mám nejvyšší čas začít se sebou něco dělat.

Pomocí výživové poradkyně, zdravějšího jídelníčku a pravidelným pohybem se mi povedlo shodit na 72 kg. Chtěla jsem hubnout dál, jenže jsem v tu dobu zjistila, že jsem podruhé těhotná. S dietním režimem byl tedy na čas konec. Opět jsem si užívala těhotenské chutě, a protože jsem si nic neodpírala, ručička na váze mi brzy opět ukázala kritickou devadesátku. Po šestinedělí jsem se ale do hubnutí znovu postila a tentokrát bez milosti. Postupně se mi povedlo zhubnout až na 57 kg.

I přes váhu, jakou jsem měla kdysi za svobodna, jsem se však ve svém těle paradoxně dál cítila špatně. Po dvou dětech, které jsem obě porodila císařským řezem, mi totiž na břiše zůstal velký kožní převis. Povolená kůže mi ošklivě visela přes kalhotky a bohužel ani cvičení nezabíralo.

O tom, jak po odkojení dvou dětí vypadala moje prsa, radši ani nemluvě. Zatímco povislé poprsí se ale dalo trochu zachránit push-up podprsenkou, s bříškem to bylo horší – strašně jsem se za něj styděla. Nejdřív jsem tehdy podstoupila operaci kýly a rozestouplých břišních svalů a pak snila také o plastické operaci bříška a o prsních implantátech.

Připadalo mi, že jsem prostě ještě mladá na to, abych měla tělo tolik zhuntované a celý život se kvůli tomu trápila. Chtěla jsem se zase cítit dobře a mít zdravé sebevědomí. Díky dvěma zákrokům, které jsem pak na klinice MEDICOM Clinic podstoupila – abdominoplastice a následné augmentaci poprsí – se mi však moje přání dokonale splnilo.

Na klinice se ke mně všichni chovali krásně – nejen velmi profesionálně, ale i lidsky. Doba hojení probíhala bez komplikací. Bříško mě po zákroku ani moc nebolelo, o něco hůř jsem ale snášela první dny hojení prsou. Na druhou stranu se ta bolest určitě dala zvládnout, zažila jsem vážně horší. Dnes jsem šťastná, že jsem do obou zákroků šla. Baví mě nakupování spodního prádla, plavek a užívám si nejen příjemnou změnu v šatníku, ale také ve vlastním chování… Díky za to!

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

S paní Janou jsme se při konzultaci domluvili, že nejprve podstoupí plastickou operaci břicha. Při abdominoplastice jsem odstranil asi 10 cm převislé kůže z břicha a upravil jizvu, kterou měla klientka z dřívější operace. Po abdominoplastice byla paní Jana dva dny hospitalizována na naší klinice. Po propuštění ji čekala 2-3 týdenní rekonvalescence v domácím ošetření. Veškeré hojení břicha ovšem proběhlo bez komplikací, tudíž mohla klientka po dvou měsících podstoupit druhou naplánovanou operaci – zvětšení prsou pomocí implantátů včetně modelace. Pro mamaplastiku jsem zvolil implantáty o velikosti 235 ml a zároveň jsem prsa vymodeloval. Samotné zvětšení prsou by v případě paní Jany totiž nepřineslo požadovaný efekt – hezký, plný dekolt a pevný tvar prsů. Nyní je paní Jana již více než 2 měsíce po druhé operaci. Je zahojená a šťastná. 

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642