Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně si
připadám jako
atraktivní žena

Paní Zdeňka, 65

Facelift s plastikou horních i dolních víček a doošetřením vrásek

O svou pleť jsem se celý život pečlivě starala, jenže i přes veškerou péči se na tváři můj věk nakonec podepsal. Zatoužila jsem vypadat o pár let mladší, celkově se cítit líp. Byla jsem přesvědčená o tom, že mi k tomu dopomůže právě plastická operace obličeje, tzv. facelift, v kombinaci s plastikou horních a dolních očních víček.

Jako důchodkyni mi ale bylo jasné, že našetřit na takové omlazení nejspíš není v mých silách. Snažím se sice zůstat činorodá a občas si něco přivydělám na brigádách, ale znáte to – peníze se rychle rozutečou, kam je zrovna potřeba. Mám tři dcery, od nich čtyři krásná vnoučata, o které se moc ráda starám. Za nic na světě bych svůj život a rodinu nevyměnila, ale přiznávám, někdy je to prostě dřina.

Zkusila jsem proto poslat na kliniku MEDICOM Clinic dopis se svým životním přáním a příběhem. A světe div se, usmálo se na mě štěstí! Ani nedokážu popsat, jakou radost jsem měla a jak jsem se na zákroky těšila i přesto, že jsem ve všech směrech pořádná trémistka.

Na klinice na mě ale všichni byli moc hodní. Pořád mě uklidňovali, že se nemám čeho bát. Nabádali mě, ať myslím pozitivně a v duchu už si rovnou představuji, jak krásně budu po operaci vypadat. Musím uznat, že povzbuzování komplet celého personálu kliniky mi opravdu hodně pomohlo. Tréma i obavy ze mě díky tomu spadly ještě před operací a ani po ní jsem kupodivu neměla skoro žádné bolesti.

A jak se cítím dnes, když mám vše konečně za sebou? Jedním slovem báječně! Musím říct, že výsledek operace splnil moje očekávání, dokonce ho v mnohém předčil! Konečně si připadám jako atraktivní ženská, máma i babička v jednom.

Foto: Anna Kovačič

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Paní Zdeňce jsem v celkové anestezii provedl plastiku horních i dolních víček, poté jsem pokračoval plastickou operací obličeje, tzv. faceliftem. Klientce jsem na každé straně obličeje odstranil nadbytek kůže odpovídající asi 4 cm. Po krátké hospitalizaci jsme klientku propustili do domácího léčení s poučením o dodržování klidového režimu. Následující týden po operaci musela klientka na obličeji nosit elastický návlek, další týden už pouze na noc. Po fyzické i psychické stránce se cítila dobře, což potvrzovala na všech dalších kontrolách na klinice. Pro ještě lepší výsledek omlazení jsem klientce doporučil podstoupit ošetření vrásek na naší dermatologii.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642