Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Chtěla jsem
znovu vypadat
štíhle a mladě

Paní Markéta, 43

Laserová liposukce

S váhou jsem nikdy neměla problém, vždycky jsem byla štíhlá. Po narození syna mi ale zůstalo větší bříško, kterého jsem se nějak nemohla zbavit. Mám to v genech – moje máma i babička mají úplně stejný problém. Jenže zatímco ony se s tím smířily, já ne. Vadilo mi, jak mi ze všech kalhot vylézá špek a že kvůli tomu nemůžu nosit třeba kratší trika, která jsem dřív tak ráda oblékala.

I přesto, že jsem vždycky hodně sportovala, se mi tuku na břiše a bocích nedařilo zbavit. Proto jsem se rozhodla, že podstoupím liposukci. Byla jsem přesvědčená o tom, že mi to prospěje. Kdysi jsem například nosila piercing a představa, že bych si ho zase mohla dovolit, mě v odhodlání mít opět ploché bříško jen utvrzovala.

Ačkoliv jsem si zákrok moc přála, na kliniku jsem ve finále přijížděla s mírnými obavami. Nakonec si totiž stejně říkáte, jak to asi dopadne, a máte trochu strach. Pan doktor mi ale ještě před zákrokem celý průběh laserové liposukce důkladně popsal, což mě uklidnilo. A dál? Vše nakonec probíhalo snad ještě líp, než jsem doufala! Při operaci mě nic nebolelo a pár dní po zákroku jsem měla břicho jen mírně nateklé.

Skvělé bylo, že se mi po liposukci neudělaly ani modřiny. A to mě pan doktor upozorňoval, že se nějaké objevit mohou. Měla jsem asi štěstí, ale vážně nebyly vůbec žádné! Druhý den jsem šla normálně do práce a vše se moc hezky hojilo. Asi měsíc po operaci jsem pak nosila kompresivní prádlo a břicho si denně 20 minut masírovala válečkem – to aby se mi na kůži nevytvořily hrbolky.

Dnes si svou štíhlou siluetu opravdu užívám. Jsem moc šťastná a konečně se zase  těším na léto, jak si spolu celá rodina vyrazíme na koupaliště.

Foto: Anna Kovačič
 
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

K odstranění nadbytečného tuku v oblasti břicha a boků jsem klientce doporučil laserovou liposukci. Na začátku zákroku jsem oblast břicha a boků napustil tumescentním roztokem – ten umožňuje vykonat operaci jen v místní anestezii, ambulantně a bezbolestně. Po laserovém ošetření následovalo odsávání tuku. Z požadovaných lokalit jsem klientce odstranil celkem 800 ml tukové tkáně. Klientka se po zákroku dobře zhojila a s výsledkem je velmi spokojená.

 

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642