Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Opět jsem tou,
do které se
manžel kdysi zamiloval

Jana, 34

Liposukce břicha laserovou metodou i augmentace poprsí

Jak to v dnešní době bývá, s mateřstvím jsem se rozhodla chvíli počkat – rodila jsem ve 33 letech. Po porodu jsem se začala snažit, abych co nejdřív zase dobře vypadala, ale po pravdě se mi to příliš nedařilo. Sice se mi povedlo rychle zhubnout na původní váhu, ale tvar a pevnost těla byla po narození dcerky ta tam.

Od porodu mě hodně trápilo povolené a stále vypouklé bříško, se kterým se mi nedařilo nic dělat. Také se mi nelíbilo moje poprsí. Netvrdím, že jsem někdy dřív měla bujný dekolt, jenže po kojení se mi moje už tak malá prsa zmenšila natolik, že mi byla volnější i podprsenka velikosti 75 A. Jakou ještě menší jsem si měla koupit a nosit...? Byla jsem z toho nešťastná.

Úpravu bříška a zvětšení poprsí jsem si přála podstoupit nejen kvůli sobě, ale také kvůli manželovi. Ačkoliv mi nikdy ani slůvkem nebo chováním nenaznačil, že se mu už moje postava nelíbí tolik, jako dřív, já jsem byla vnitřně přesvědčená o tom, že tomu tak je a musí být. Necítila jsem se ve svém těle dobře a přímo to ze mě čišelo. Měla jsem pocit, že pro něj nejsem už dost atraktivní, a nahá jsem se před ním neskutečně styděla.

Nakonec jsem si řekla, že na takové komplexy a nespokojenost s postavou jsem ještě příliš mladá, a objednala jsem se na konzultaci do MEDICOM Clinic. Tam jsem se s panem doktorem domluvila na laserové liposukci bříška a zároveň na augmentaci, tedy na zvětšení prsou s implantáty.  Oba zákroky jsem podstoupila v jednom operačním výkonu, takže jsem si rekonvalescenci odbyla pěkně při jednom.

Pooperační bolesti jsem díky předepsaným anestetikům snášela velmi dobře. Ve finále pro mě bylo v prvních dnech po zákroku asi ze všeho nejhorší spaní na zádech. A také vydržet to a nezvedat hned svou malou dcerku do náruče... S pomocí rodiny se to ale všechno zvládlo a dnes si po pravdě vyčítám jen jediné – že jsem neměla odvahu podstoupit tyto dva zákroky ještě dřív!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Jana u nás podstoupila augmentaci a liposukci břicha laserovou metodou. Při konzultaci jsme se domluvili na zvětšení prsou s implantáty o velikosti 360 ml a na způsobu jejich vložení podprsní rýhou. Uložení implantátů je částečně pod velký prsní sval. S klientkou jsme se na velikosti shodli – zvolili jsme velikost tak, aby výsledek působil co nejpřirozeněji. Při zákroku jsem nejprve provedl laserovou liposukci podbřišku. Tuto liposukční metodu jsem zvolil proto, že dovede zacílit výhradně na tukovou tkáň a okamžitě zpevní pokožku. Je celkově šetrnější a nabízí kratší dobu rekonvalescence než klasická tumescentní metoda. Při zákroku jsem z břicha odsál kolem 400 ml tukové tkáně. Po liposukci jsem provedl plastickou augmentaci prsou. Oba zákroky byly tedy provedeny během jedné operace v celkové anestezii, doba trvání výkonu byla 2 hodiny. Po jednodenní hospitalizaci byla klientka propuštěna do domácího ošetření. Během rekonvalescence měla doporučeno nosit 6 týdnů kompresivní podprsenku a 5 týdnů kompresivní liposukční prádlo na stažení břicha. Hojení proběhlo bez komplikací, s výsledkem jsme oba velmi spokojeni.

 

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642