Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Teď už se
nechávám fotit
z profilu

Paní Lucie, 33

Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika


O plastice nosu jsem přemýšlela od svých dvaceti let. Nikdy jsem ale nenašla odvahu dotáhnout to do konce. Nerada jsem se na sebe dívala do zrcadla a nerada jsem se k někomu stavěla bokem. Byla jsem se sebou nespokojená a svůj vzhled stále řešila. Vše chce ale svůj čas a ten můj se nakonec dostavil – konečně jsem se odhodlala zákrok podstoupit. 
 
Při úvodní konzultaci na klinice MEDICOM Clinic mi pan doktor MUDr. Peter Ondrejka vysvětlil, jak bude operace probíhat, jakou část nosu bude operovat a jak se mám o sebe během léčby starat. Na každou otázku mi dal odpověď. Jestli jsem do té doby měla ze zákroku strach, v té chvíli ze mě všechno opadlo. Pan doktor mě ujistil, že tento zákrok není bolestivý. Věděla jsem, že jsem v dobrých rukou, a na operaci se začala těšit. 
 
Když už jsem se k zákroku odhodlala a věděla jsem, že nastane, byla jsem nervózní z toho, že se u předoperačního vyšetření vyskytne nějaký problém a já ho nebudu moci podstoupit. Měla jsem strach i z toho, že se nos špatně zahojí a já budu muset na případnou reoperaci.  
 
Uklidňovala jsem se ale tím, že můj nos už hůř vypadat nemůže. Měla jsem totiž za sebou několik úrazů a nos podle toho také vypadal. Nejzávažnější úraz se mi přihodil v devatenácti letech. Od té doby měl nos podobu velké skoby. 

„Ani se mi nechtělo odjíždět.“ 

Bezprostředně po operaci ani potom se skutečně žádná bolest nedostavila. Přesně jak tvrdil pan doktor. Říkala jsem si, jestli snad nebudu mít stejný nos, když mě nic nebolí. Vždyť takový zásah přece bolet musí. Ale vše proběhlo bez problémů a já se těšila na výsledek. 
 
Na klinice MEDICOM Clinic jsem zůstala přes noc. Líbilo se mi, že prostředí bylo čisté, útulné a personál vstřícný. Domů jsem mohla jet druhý den, protože jsem neměla žádné komplikace. Ale ani se mi nechtělo odjíždět, jak příjemné to tu bylo.  
 
Za deset dní jsem se na kliniku vrátila, aby mi pan doktor odstranil sádru. Tento krok byl nejbolestivější z celého procesu. Nos byl hodně citlivý a na dotek bolel. Když jsem se podívala do zrcadla, můj nos působil kostrbatě. Pan doktor mi ale vysvětlil, že ještě nějakou dobu potrvá, než se zahojí, a že během hojení bude stále měnit tvar. Poradil mi, jaké tlakové masáže nosu mám pro lepší hojení aplikovat. 

„Můj vzhled se změnil k lepšímu.“ 

Cestou z kliniky jsem se prohlížela v každé prosklené výloze, kolem které jsem procházela. Můj profil byl úplně jiný, než na jaký jsem byla do té doby zvyklá. Svůj nový nos jsem si zamilovala a musela se radostí usmívat. Skoba byla pryč a nos najednou působil jemným dojmem. 
 
A co se po zákroku ještě změnilo? Teď už se nechávám fotit z profilu, což nikdy předtím nepřipadalo v úvahu. Už nepřemýšlím, jestli se na mě někdo kouká ze strany. Ráda se prohlížím v zrcadle a všímám si, jak se můj vzhled změnil. Už se nebojím seznamovat s novými lidmi, nepřemýšlím nad tím, jestli si všimli mého nosu. Jsem se sebou spokojená. Cítím se lépe a zákrok mi určitě zvedl sebevědomí. 
 
Zajímavé je, že někteří lidé z mého okolí si ani neuvědomili, že jsem byla na operaci. Ti, kteří si však všimli nebo o zákroku věděli, výsledek chválili. Prý mě zákrok změnil k lepšímu. Jsem prý jiná. Pokud i vy máte problém se svým nosem a přemýšlíte o plastické operaci, určitě neváhejte a splňte si své přání. Protože i malý zákrok umí udělat změnu v životě k lepšímu. 

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Klientka u nás podstoupila kompletní rhinoplastiku - plastickou operaci nosu. Nos byl velký s patrným hrbolem. Zákrok podstoupila v celkové anestezii, po něm následovala jednodenní hospitalizace na klinice. Poté jsme klientce vyjmuli z nosu tamponádu a propustili ji do domácí péče. Po deseti dnech jsme Lucii odstranili sádrovou dlahu, a poté se mohla začít zapojovat do běžného života. Klientka byla až překvapená, že se pooperační období obešlo bez bolesti. S odstupem času odezněly i otoky a došlo ke stabilizaci stavu. S výsledkem operace jsme oba spokojeni. 

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642