Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně
jsem šťastná za svůj
krásný nos

Slečna Lenka, 29

Plastická operace nosu

Když mi bylo asi osm let, šly jsme si s kamarádkou hrát ven na houpačky. Jedna z nich ale měla zvlhlé prkénko a já se houpala a houpala, až to pode mnou v té nejvyšší možné výšce prasklo a já spadla. Doslova jsem se rozplácla obličejem přímo na zem! Odnesl to bohužel můj nos, který mi pak špatně srostl a zůstal na něm ošklivý hrbol.

Celé dětství i dospívání jsem kvůli svému nosu dost trpěla. Kdykoliv se na mě někdo podíval, měla jsem pocit, že zírá jen na nos. Někteří lidé mi sice tvrdili, že jim to dokonce přijde sexy, ale já byla pevně přesvědčená o tom, že to rozhodně hezké není. Nikdy jsem si nedělala z vlasů culík, aby můj nos nebyl ještě nápadnější. A také jsem si dávala dobrý pozor, abych k lidem raději nestála bokem. Asi si každý dovede představit, co podobný handicap udělá se sebevědomím dospívající holky…

K rozhodnutí nechat si špatně srostlý nos srovnat jsem se odhodlávala docela dlouho. Jednoho dne jsem si ale řekla, že toho váhání už bylo dost a je čas na změnu. Na klinice MEDICOM Clinic se mě ujal moc hodný pan doktor. Vysvětlil mi, že napravit můj nos nebude vůbec žádný problém. Také mi řekl, co všechno taková operace obnáší. Po jeho povzbuzení jsem už byla jednoznačně rozhodnutá, že do toho jdu.

Operace proběhla úplně bez komplikací a nejvíc mě překvapilo, že jsem po ní neměla žádné bolesti! Po více než týdnu mi z nosu sundali dlahu a mírné otoky i modřiny poměrně rychle mizely. Z výsledku mám obrovskou radost. Doslova a do písmene jsem nadšená! Je super, když si můžete vyčesat vysoký drdol z vlasů a nechat vyniknout svůj obličej. Navíc mi hodně lidí říká, že teď moje tvář působí mnohem jemněji a něžněji. Souhlasím!

Foto: Anna Kovačič

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

U klientky jsme provedli kompletní rhinoplastiku – plastickou operaci nosu s odstraněním hrbolu, korekci profilu, zúžení kostry a špičky nosu. Operační výkon trval přibližně hodinu a probíhal v celkové anestezii. Po operaci jsme klientku na den hospitalizovali na klinice. Druhý den jsme z nosu odstranili tamponádu a propustili slečnu Lenku do domácího ošetřování. To spočívalo ve vytírání nosních dírek desinfekční mastí. Po týdnu jsme Lence z nosu odstranili sádrovou dlahu s tím, že si ji bude další týden přikládat už pouze na noc. Poté se klientka znovu začala zapojovat do běžného života. Operace i doba hojení proběhla bez komplikací. Klientka byla až překvapená, že se pooperační období obešlo bez bolesti. S odstupem času odezněly i otoky a došlo ke stabilizaci stavu. S výsledkem operace jsme oba spokojeni.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642