Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Teď mám přesně
takový nos,
jaký jsem si vysnila

Slečna Karolína, 27

Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika

Kvůli svému nosu jsem trpěla komplexem už dlouho. Měla jsem pocit, že se na mě každý dívá a vidí jen ten obrovský ošklivý nos. Čím jsem byla starší, tím to bylo horší. Moje sebevědomí klesalo a snila jsem o plastické operaci. A jednoho dne jsem si řekla: „Jdu do toho a basta!”.
 
Ze svého nosu jsem měla obrovský mindrák a sama sobě se nelíbila. Ani nevím, co přesně se ve mně ten den zlomilo. O ošetření jsem pořád jen mluvila, ale nic jsem pro to neudělala. Až najednou, z čista jasna, jsem se objednala na konzultaci do MEDICOM Clinic v Praze.
 
Pan doktor Peter Ondrejka mi byl sympatický už z fotek na webových stránkách kliniky. A osobní setkání můj první dojem potvrdilo. Velice usměvavý člověk, zároveň profesionál s přímým jednáním. Díky němu jsem věřila, že všechno dopadne na jedničku.

„V hlavě jsem měla tisíc myšlenek.”

Kompletní rhinoplastiku jsem podstoupila na začátku července. Před zákrokem jsem byla velice nervózní. Nikdy předtím jsem totiž na operaci ani v celkové narkóze nebyla. Napadalo mě tisíc myšlenek. Bála jsem se, jak mi po narkóze bude. Bála jsem se rizik s tím spojených. Co když se něco nepovede a bude to horší než předtím. Co když bude operace bolet. Co když se probudím na sále.
 
Takové scénáře ale byly zbytečné. Když jsem se po operaci úplně probrala, žádnou bolest jsem necítila. Jen jsem nemohla dýchat nosem, což bylo ale vzhledem k tamponádě uvnitř nosu logické. Je to podobné, jako když máte ucpaný nos rýmou.

„Nemohla jsem uvěřit, že tohle je můj nos.”

Následující dva dny jsem strávila na klinice. Musím přiznat, že se mi tu moc líbilo. Vůbec si tu nepřipadáte jako v nemocnici, spíš jako v ložnici. Prostředí je velmi příjemné, čisté a útulné. Sestřičky byly milé, ochotné, usměvavé a zodpověděly každý můj dotaz. Následně jsem se sádrou odpočívala týden doma a pak se vrátila zpět do normálního života.
 
A jak dopadl výsledek? Nevěřila jsem vlastním očím. Byla jsem neuvěřitelně nadšená! Zákrok splnil moje očekávání. Pan doktor přesně vystihl podobu nosu, kterou jsem si vysnila. Od té doby jsem se pořád prohlížela, hlavně z profilu, kterému jsem se dřív vyhýbala. Nemohla jsem uvěřit, že tohle je vážně můj nos. I okolí reagovalo pozitivně. Prý mi nový nosík sluší. Dokonce i ti, kteří mě od zákroku odrazovali, tvrdí, že mě to změnilo k lepšímu.
 
Je to splněný sen. Cítím se teď mnohem lépe a sebevědoměji. Pokud také přemýšlíte nad stejným zákrokem, není se čeho bát. Operace je zcela bezbolestná. Důležité je i to, komu se svěříte do rukou. A pan doktor Ondrejka má ruce přinejmenším ze zlata. Vřele doporučuji jeho i celý tým MEDICOM Clinic.

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Klientka u nás podstoupila kompletní rhinoplastiku, plastickou operaci nosu uzavřenou technikou. Nosu dominoval patrný hrbol. Zákrok klientka podstoupila v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací na klinice. Poté jsme klientce vyjmuli z nosu tamponádu a propustili ji do domácí péče. Klientka musela doma po dobu 2 týdnů nosit sádrovou dlahu. První týden permanentně, přes den i noc, druhý týden už dlahu stačilo přikládat pouze na noc. Klientka se velmi rychle zhojila a s výsledkem jsme oba spokojeni.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642