Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Z jemnější
tváře se raduji
každý den

Slečna Nikola, 24

Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika

Už na základní škole se mi spolužáci posmívali kvůli velkému a křivému nosu. Říkali mi, že vypadám jako ježibaba a já se s jejich posměšky nikdy nedokázala vypořádat. Od svých devatenácti let navíc pracuji jako servírka v jedné z pražských kaváren a můj ošklivý nos mi hodně vadil i denně při kontaktu se zákazníky. Musela jsem si neustále dávat pozor na to, abych se k nim při obsluhování raději stavěla čelem než z profilu – tehdy totiž můj nos vynikal ještě víc. Kvůli nosu jsem se ale nechtěla celý život trápit. Naopak jsem snila o tom, že si ho jednou nechám upravit plastickou operací.

V MEDICOM Clinic se mě ujal sympatický plastický chirurg, pan doktor Peter Ondrejka. Nejdřív jsem u něj absolvovala konzultaci zákroku, na které jsme se už rovnou domluvili i na termínu operace. Na konzultaci jsme společně probrali, jak bych si přála, aby můj nos po operaci vypadal. Také mi pan doktor vysvětlil, jak bude celá operace probíhat a co mě čeká v době hojení. Operace jsem se ale kupodivu vůbec nebála. Vlastně jsem se jí naopak už nemohla dočkat! Zpětně nechápu, proč jsem se pro svůj nos zbytečně tak dlouho trápila a nesebrala odvahu něco s ním udělat už dávno.
 
Po operaci jsem se hojila rychle a úplně bez problémů. Nos mě nebolel, skoro vůbec mi ani neotekl a udělaly se mi na něm jen dvě maličké modřinky. Jediný nepříjemný mi paradoxně byl takový detail, jakým je vytahování tamponády z nosu těsně před propuštěním z kliniky. Jinak jsem ale všechno snášela až překvapivě dobře.
 
A jak se cítím dnes? Přímo božsky! Ne vážně: opravdu jsem moc šťastná. To si snad nikdo ani neumí představit, jaká je to úleva neustále neřešit, jestli se na vás někdo dívá jenom kvůli nosu. Respektive teď si mě možná také někdo prohlíží hlavně kvůli nosu, ale tentokrát si určitě říká, jak mám ten nos krásný.

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Klientka u nás podstoupila kompletní rhinoplastiku, plastickou operaci nosu uzavřenou technikou (vestibulárním přístupem). Nos byl velký s patrným hrbolem. Zákrok podstoupila v celkové anestezii, po něm následovala jednodenní hospitalizace na klinice. Poté jsme klientce vyjmuli z nosu tamponádu a propustili ji do domácí péče. Klientka musela doma po dobu 2 týdnů nosit sádrovou dlahu. První týden permanentně, přes den i noc, druhý týden už dlahu stačilo přikládat pouze na noc. Klientka se velmi rychle zhojila, nestěžovala si na žádné bolesti.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642