Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jsem to stále já.
Ale jemnější, spokojenější
a sebevědomější

Slečna Hana, 27

Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika

S tvarem svého nosu jsem nikdy nebyla úplně spokojená. Po úrazu, který se mi stal, to bylo ještě horší. I když mi okolí tvrdilo, že jsem hezká holka, já sama jsem se tak necítila. Navíc mi na obličeji neseděly dioptrické brýle. V tu chvíli padlo definitivní rozhodnutí podstoupit plastickou operaci.
 
Na začátku jsem byla hodně nervózní kvůli předchozím špatným zkušenostem se státní poliklinikou, kterou jsem po úrazu nosu navštívila. Ošetření bylo hrubé, bolestivé a s nulovým výsledkem. Pro druhý pokus jsem si vybrala nemocnici, kde mě první lékařka prohlédla a objednala až za týden k jinému lékaři. Poslední doktor mi sdělil, že jsem mladá a že mě operovat nebude, byť byl nos v horším stavu než před úrazem.

„Pan doktor mě zbavil strachu.”

 Už při první konzultaci u pana doktora MUDr. Petera Ondrejky na klinice MEDICOM Clinic ze mě ale veškeré obavy spadly. Dozvěděla jsem se rychle a věcně vše, co bylo k zákroku třeba. Pan doktor byl velice příjemný, vtipem odlehčil situaci a tím mě zbavil nervozity. Konzultaci vedl velmi profesionálně, takže mě okamžitě přesvědčil, že jsem v dobrých rukách.
 
Když nadešel den operace, napadaly mě černé myšlenky, jestli se probudím z narkózy. Všechno ale bylo v naprostém pořádku a strach byl zbytečný. Jakmile jsem nabyla plného vědomí, pocítila jsem štěstí, že mám zákrok za sebou. Nic mě nebolelo, jen jsem se cítila unavená.
 
Na klinice jsem strávila dvě noci. Prostředí je moderně a krásně zařízené. Personál se o mě mile a vstřícně staral a já si připadala skoro jako na dovolené. Stres, který ve mně ještě dozníval, byl díky tomu snesitelnější. Rekonvalescence trvala dva měsíce. Sádru mi lékař sundal 10 dní od propuštění z kliniky. 

„Z výsledku jsem byla nadšená.”

 Pan doktor Ondrejka mě předem upozornil na náročnost operace a individuality následného hojení, které ovlivní například i genetika. Proto jsem čekala spíš mírné zlepšení. Po sundání sádry jsem ovšem nevěřila vlastním očím - moc jsem se sama sobě líbila! Byla jsem nadšená a spokojená. Nos vypadá přirozeně. Jsem to stále já, ale můj výraz působí mnohem jemnějším dojmem. A brýle mi konečně sedí rovně tak, jak mají. Moji blízcí výsledek také chválí. Nejčastěji hodnotí můj výraz. Nos je ale natolik přirozený, že širší okolí změnu nezaznamenalo.
 
Rozhodnutí podstoupit operaci patří k jednomu z nejlepších, které jsem mohla udělat. Jsem spokojená, sebevědomá a v psychické pohodě. O jiném zákroku neuvažuji. Pokud by se to v budoucnu změnilo, určitě opět zvolím kliniku MEDICOM Clinic. Ženám, které také uvažují o plastické operaci, bych ráda vzkázala, ať se dlouho nerozhodují a navzdory strachu zákrok podstoupí. Kdybych věděla, jak moc se mi operací uleví, šla bych na ni dříve.
 

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Pacientka podstoupila operaci nosu ve svých 25 letech. Důvodem byla estetika, ale také funkčnost. Operaci probíhala v celkové anestezii. Upravili jsme hrbol a špičku nosu, kostru nosu jsme zúžili. Slečna Hanka je s výsledkem operace spokojená, cítí se více komfortněji a díky operaci se zlepšila i průchodnost nosem.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642