Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně mám
rovné břicho, které jsem si
celý život přála

Paní Renáta, 44 

Plastická operace břicha, tzv. abdominoplastika

Nikdy jsem neměla ploché břicho. S vypouklým břichem jsem se snad už narodila. Sportovala jsem, ale pohyb nepřinesl žádnou viditelnou změnu. Po druhém těhotenství se navíc objevil i nevzhledný převis. Protože jsem se svých nedostatků nemohla stále zbavit, začala jsem přemýšlet o zásahu plastického chirurga.
 
Řešením pro mě byla abdominoplastika. Vydala jsem se na kliniku MEDICOM Clinic, kde mě přivítal pan doktor. Před první konzultací jsem byla nervózní z toho, že budu muset v celé kráse odhalit své břicho, které jsem běžně maskovala. Sama jsem se na něj nerada dívala, natož abych ho ukazovala jiným. Počáteční ostych ale opadl a já jsem se začala těšit na nové břicho. Kromě abdominoplastiky, kterou jsem si přála, mi pan doktor doporučil ještě dodatečnou korekci boků a „dočištění” břicha liposukcí. V tuto chvíli mě nervozita zcela přešla. Dokonce jsem byla zvědavá, jak bude ošetření probíhat a jaký výsledek přinese. 

„Na klinice jsem se cítila jako doma.”

 Samotného zákroku jsem se nebála. Těšila jsem se. V podobných situacích si možné komplikace nepřipouštím, i když vím, co operace obnáší. Po abdominoplastice jsem se cítila dobře, nic mě nebolelo. I po dodatečné liposukci, kterou jsem podstoupila devět měsíců po prvním zákroku, mi bylo dobře.
 
Rekonvalescence probíhala bez potíží. To jen má psychika začala pracovat. Dostala jsem strach, abych sama něco nepokazila. Teprve v tuto chvíli jsem znervózněla. Do břicha není vidět, a proto, když mi asi po týdnu jemně nateklo, jsem se bála, že jsem něco provedla špatně. Ale naštěstí šlo o normální průběh a všechno bylo v naprostém pořádku. 

„Přestala jsem se schovávat - před ostatními i před sebou.”

První pohled na výsledek předčil všechna má očekávání. Břicho mám zcela rovné. Přesně takové, o které jsem se celý život snažila. Byl to neskutečný pohled. Po operaci se změnila nejen má fyzická schránka, ale i já sama uvnitř. Ten pocit, že mi břicho nepřekáží v životě, je k nezaplacení.
 
Ráda na kliniku MEDICOM Clinic vzpomínám. Potkala jsem tu jen milý a vstřícný personál. Líbilo se mi příjemné prostředí i klidná a tichá recepce. A v pokoji, kde jsem ležela, jsem se cítila jako doma.
 
Dnes si vybírám oblečení, které mi krásně sedí. Konečně se nestydím sama před sebou. A také před manželem. Můj muž mi sice nikdy velikost břicha nevytkl, ale stejně jsem se před ním schovávala. Změna nebyla zpočátku na první pohled viditelná, protože jsem celé léto i podzim nosila stahovací pás a volné oblečení. Když jsem ale břicho ukázala kamarádce, byla opravdu překvapená.
 
Vím ještě o pár místech, které bych na sobě chtěla „opravit”. Podbradek a prsa - ta už cvičením asi nevylepším. Ňadra jsem měla vždy velká a těžká. Teď bych je ráda posunula zpět do výšin, kam patří. Ale už vím, že není čeho se bát a výsledek stojí za to. Je skvělé mít něco tak, jak si celý život přejete. Nejen pro oko, ale hlavně pro vlastní pocit.
 

Slovo lékaře

"Paní Renáta se na mě obrátila s prosbou o řešení velikosti svého břicha, kde byla vysoká tuková vrstva a kožní převis. Doporučil jsem jí abdominoplastiku s následnou dokorekcí laserovou liposukcí v oblasti břicha a boků. Oba zákroky proběhly bez komplikací, klientka dodržovala pooperační pokyny a s výsledkem jsme oba spokojeni.“

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642