Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Raduji se
z krásného
a přirozeného poprsí

Paní Monika, 32

Zvětšení prsou s implantáty

Malá prsa jsem měla odjakživa, vlastně jsem ani nikdy nezkusila podprsenku větší než velikost A. Po dvou porodech a kojení mi však prsa zmizela úplně. A z pohledu na plochý hrudník jsem byla opravdu nešťastná. Navíc jsem měla problém sehnat hezkou a dobře padnoucí podprsenku, protože i ta nejmenší mi byla vždycky volnější. Pocit studu mě políval vždy, když mě přítel viděl nahou, a přestože se o mých prsech ve špatném nikdy ani slůvkem nezmínil, připadalo mi, že když se nelíbím sama sobě, těžko se můžu líbit jemu.

O zvětšení prsou jsem vždycky jenom snila. Říká se ale, že velké sny se mají plnit. Odhodila jsem tedy stud a přišla na konzultaci k úžasnému plastickému chirurgovi, panu doktoru Petru Pachmanovi do MEDICOM Clinic v Brně. Ten mě seznámil s průběhem celého zákroku a pomohl mi i s výběrem vhodné velikosti a tvarem implantátů.

Samou nedočkavostí z nových prsou, která pro mě znamenala navrácení ženskosti, jsem poslední dny před zákrokem nemohla dospat. Obavy z prvního zákroku v celkové narkóze jsem vytěsnila z hlavy vlastně okamžitě. Vždyť zákrokem skončí mé dlouholeté komplexy a trápení! Nakonec jsem se chvíli před zákrokem přistihla, že se usmívám. Byl to úsměv oprávněný.

Myslím, že každá žena si zaslouží být se sebou spokojená a radovat se, kdykoli se na sebe podívá. Mně se poštěstilo. Po operaci jsem si jen dávala pozor na zátěž, abych prsa zbytečně nenamáhala. I bolest, která k zákroku patří, jsem s nadhledem zvládla. Netvrdím, že jsem byla hned po zákroku jako rybička, ale my ženy toho pro krásu a spokojenost s vlastním tělem vydržíme opravdu hodně. Věřte mi, proti porodu dvou dětí to byla opravdu procházka růžovým sadem.

Dnes se cítím skvěle. Na těle i na duši. Jsem šťastná, že už mám zákrok i dobu hojení za sebou a můžu se radovat z výsledku, který se líbí i mému příteli. Áčkové podprsenky jsem vyměnila za košíčky velikosti C, a víte co? Všechny mi nádherně sedí! Dříve jsem při shánění podprsenky procházela hotovým peklem. Ale dnes? Jak já si to užívám! Krásným poprsím jsem si splnila velký sen. Děkuji. Stojí to za to! 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Petr Pachman

Poprsí paní Moniky bylo po dvou porodech a opakované době kojení menší a ochablé. Klientce jsem proto doporučil podstoupit zvětšení prsou pomocí implantátů, tzv. augmentaci. Implantáty jsem klientce vložil do prsou řezem vedeným podprsní rýhou a umístil je pod velký prsní sval. Po předchozí konzultaci s klientkou jsem zvolil implantáty německé značky o velikosti 360 ml, kulatý tvar, vysoký profil. Zákrok klientka podstoupila standardně v celkové anestezii a po jednodenní hospitalizaci na klinice jsme ji propustili do domácí péče. V době rekonvalescence musela klientka důsledně nosit kompresní podprsenku s pásem po dobu 6 týdnů a celkově příliš nenamáhat horní polovinu těla. Po tomto zákroku zůstávají běžně pod prsy krátké jizvičky. Vzhledem k jejich umístění ovšem nejsou na první pohled viditelné. 

Prim. MUDr. Petr Pachman
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642