Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plastika mi
vrátila sebevědomí
a sexy dekolt

Paní Kateřina, 27

Augmentace prsou s implantáty spojená s modelací

Moje prsa mi zničilo těhotenství. Ano, to miminko nepochybně stálo za to, ale na druhou stranu je pravda, že jsem měla ze svých prsou od té doby příšerné komplexy. Než jsem otěhotněla, nosila jsem podprsenku velikosti B, ale během těhotenství mi prsa hodně narostla, proto mi kůže na nich i popraskala a vytvořily se mi na prsou ošklivé strie.

Po porodu se mi prsa tak nalila, že jsem dokonce musela nosit podprsenku velikosti G. To by mi samo o sobě ani tolik nevadilo, jenže já k tomu bohužel měla také o 25 kilo víc na váze. Naštěstí se mi celkem rychle dařilo hubnout, a tak jsem se poměrně brzy dostala na ještě nižší váhu, než jakou jsem měla v době před otěhotněním. Doba těhotenství, kojení a nakonec i obrovské výkyvy váhy se pak na vzhledu mých prsou samozřejmě projevily. Od té doby, co jsem zhubla, jsem měla poprsí zkrátka úplně prázdné a povolené, navíc poseté striemi a ještě jsem měla každé prso jinak velké.

V začátku těhotenství mě bohužel opustil partner

Musím přiznat, že pro mě těhotenství nebylo lehké ani po psychické stránce. Na konci prvního trimestru mě totiž opustil partner, se kterým jsem chlapečka čekala. Vyrovnat se s touhle situací pro mě bylo nesmírně těžké… Na syna jsem tedy byla už od začátku sama a vůbec jsem si nedokázala představit, že bych si ještě někdy našla nového partnera a mohla se před ním třeba vysvléct. Kdykoli jsem totiž viděla svoje prsa, příšerně jsem se za ně i sama před sebou styděla.

Moje prsa přímo volala po plastice, a tak jsem se nakonec rozhodla oslovit MEDICOM Clinic. Na klinice se mě ujal sympatický a zkušený pan doktor Peter Ondrejka, který mi nabídl řešit jak velikost prsou, tak jejich tvar i asymetrii. Po konzultaci, během které jsem si mimochodem vyzkoušela i to, jak budou moje prsa s implantáty po operaci vypadat třeba v podprsence nebo běžně v tričku, jsem se už na operaci vyloženě těšila. O strachu rozhodně nemohla být řeč.

Léky na bolest jsem po zákroku ani nepotřebovala

Samotný den D pak proběhl úplně bez problémů a když jsem se po zákroku probudila na pokoji kliniky, nijak zvlášť mě moje prsa ani nebolela. Vlastně jsem jenom trochu cítila záda – to asi jak jsem měla prsa po operaci stažená obvazem pevně k tělu. Druhý den mi ale pan doktor obvaz z prsou sundal, sestřička mi pomohla do speciální elastické podprsenky, a pak mě už z kliniky pustili domů.

Myslela jsem si, že co se týče bolesti, doma to teprve začne, ale kupodivu jsem už první dny hojení snášela tak dobře, že jsem si nemusela brát ani žádné léky na bolest. Trochu víc jsem cítila snad jen ta záda – ostatně měsíc a půl jsem musela spát pouze na nich. Déle než měsíc jsem také musela nosit tu speciální podprsenku bez kostice. Pokud jde o syna, aby bylo vše v klidu, první týden mi ho raději hlídala babička. Od druhého týdne už jsem se do péče o něj ale opět zapojovala a přibližně za měsíc už jsem znovu fungovala naplno.

Teď mě nejvíc baví podprsenku vůbec nenosit

Dnes jsem strašně ráda, že jsem operaci podstoupila. Užívám si vybírání i nošení pěkného spodního prádla a nejen to – samozřejmě mě teď baví i naopak vůbec žádnou podprsenku nenosit… Je to taková, až téměř slovy nepopsatelná, vnitřní svoboda. Být konečně spokojená se svým tělem je pro mě obrovská úleva a opravdu krásný pocit. 

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Paní Kateřina k nám přišla s prosbou o zvětšení poprsí pomocí silikonových implantátů a zároveň o vyřešení jejich asymetrie, jelikož měla levé prso výrazně větší než pravé. Na augmentanci prsou implantáty spojenou s modelací poprsí jsem pacientku indikoval. Při zákroku v celkové anestezii jsme provedli vpravo modelaci s augmentací, vlevo modelaci s mírnou redukcí tkáně s cílem vyrovnat asymetrii prsou a rovněž augmentaci. K zvětšení prsou jsme použili kulaté implantáty od německé firmy. Operace proběhla bez komplikací, následovala po ní standardní jednodenní hospitalizace na klinice. Klientce jsme po zákroku zpevnili poprsí elastickou bandáží, v době rekonvalescence musela následně nosit po dobu nejméně 5 týdnů kompresivní podprsenku bez kostice a jeden týden spát v poloze na zádech. Pro rychlejší problednutí jizev na prsou jsem klientce doporučil také laserové ošetření na naší estetické dermatologii.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642