Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Mít prsa
jako v mládí
je prostě fajn

Paní Michaela, 42

Modelace prsou, tzv. mammaplastika

Vždycky jsem se mohla pochlubit pěkným a plným dekoltem, díky němuž se za mnou muži otáčeli. Jenže i když mi i po dvou porodech a kojení prsa zůstala dost velká, s tím, jak vypadaly bez podprsenky, jsem spokojená nebyla. Prsa byla povolená, na dotek hodně měkká, navíc jsem měla jedno z nich viditelně větší. Kvůli tvaru prsou jsem také měla problém sehnat podrsenku, žádná mi příliš dobře neseděla. Nakonec mi prsa vadila i při sportu. Ráda běhám a při běhu mi připadala vyloženě těžká.

Pro svůj lepší pocit, komfort a spokojenost, jsem se tedy rozhodla podstoupit plastiku prsou. Chtěla jsem mít prsa pevnější, lépe tvarovaná, o trochu menší a v neposlední řadě i obě stejně velká. V MEDICOM Clinic jsem svůj záměr a důvody vysvětlila panu doktoru Horynovi a ten mi zákrok, tzv. modelaci prsou, jedině doporučil.

Před operací jsem měla takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsem byla trochu nervózní z toho, jak bude vše probíhat, zároveň jsem se ale strašně těšila, jak se mi zákrokem uleví. A tak se opravdu stalo. Už v době hojení jsem totiž všechno zvládala dobře. Dokonce jsem ani nepotřebovala léky proti bolesti. Vzala jsem si jen preventivně jeden prášek na první noc na klinice, abych se v pohodě vyspala. Největším oříškem pro mě asi paradoxně bylo spaní na zádech. Jinak jsem se šetřila hlavně první týden po zákroku, pak už jsem ale postupně víc a víc fungovala.

Dnes se cítím perfektně. S novým poprsím jsem se okamžitě zžila, běhám s mnohem větší lehkostí. Nakupování spodního prádla se pro mě stalo čirou radostí, protože mi teď všechny podprsenky dokonale padnou. A báječně jsem si užila i letní dovolenou u moře. Opalovala jsem se po letech zase bez podprsenky, což moje sebevědomí zahřálo ještě lépe, než chorvatské slunce. Přijde mi, že mám prsa jako v mládí. A věřte mi, to je moc příjemná záležitost…

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Michaela u nás podstoupila modelaci prsou s korekcí jejich asymetrie – levé prso měla cca o půl čísla větší než pravé. Zákrokem došlo k vylepšení tvaru prsou, ke zpevnění a drobné úpravě jejich velikosti z prádla 85 E přibližně na 85 D. Modelace prsou proběhla za cenu jizvy vedené kolem každého dvorce svisle dolů k podprsní rýze. Po operačním výkonu v celkové anestezii jsme klientku standardně hospitalizovali na jednu noc na klinice. Před propuštěním z kliniky byla paní Michaela poučena o veškerých omezeních v době rekonvalescence. Zejména musela první dva měsíce po zákroku neustále nosit kompresní podprsenku, kterou sundavala pouze při osobní hygieně. Také spala v poloze na zádech a celkově nesměla zatěžovat horní polovinu těla. Klientka si po zákroku nestěžovala na žádné bolesti. Preventivně předepsaná analgetika neužívala dle svých slov ani v nejnáročnějších prvních dnech hojení.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642