Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Po zákroku
je můj život jiný.
Mnohem lepší

Paní Kateřina, 26

Augmentace prsou s implantáty spojená s modelací

Už v pubertě jsem přemýšlela o úpravě prsou. Trápila mě hlavně jejich asymetrie. V té době byl pro mě zákrok ale nedosažitelný. Když jsem dospěla, věděla jsem, že operaci podstoupím. Zlomovým bodem se stávalo léto. Kvůli úbytku váhy a porodu druhého syna se prsa zmenšila, změnila tvar a asymetrie byla o to viditelnější. 
 
Vzhled poprsí jsem jako žena velmi řešila. S asymetrií jsem navštívila lékaře, který mi ale sdělil, že jí trpí většina žen. Negativní myšlenky jsem proto na chvíli odložila. Nebyla jsem sama se sebou ovšem spokojená a po čase jsem začala znovu hledat řešení. 
 
Už první konzultace u pana doktora MUDr. Pavla Horyny na klinice MEDICOM Clinic proběhla na jedničku. Na začátku mi bylo nepříjemné se svléknout. Styděla jsem se. Pan doktor se ale choval tak profesionálně a sympaticky, že ze mě stud opadl. Když jsme začali problém řešit, bylo mi jasné, že se můj život mění k lepšímu.  

„Chtěla jsem vypadat přirozeně.” 

Jakmile jsme si domluvili termín zákroku, přepadla mě nervozita. Bála jsem se. Předtím jsem žádnou operaci nezažila. Nevěděla jsem, jak budu reagovat na anestezii a jestli budu s výsledkem spokojená. Napadlo mě, jak změnu přijme okolí. Nebude moc viditelná? Chtěla jsem vypadat hlavně přirozeně. 
 
Stres přetrval až do poslední chvíle před operací. Po zákroku jsem o sobě delší dobu nevěděla. Když jsem konečně přišla k sobě, nevěřila jsem, že už je po všem a já mám nová prsa. Užívala jsem si krásnou čistou kliniku a servis ochotného personálu. Ještě pár dní po zákroku jsem cítila bolesti, ale předepsané léky mi dokázaly ulevit. Některé aktivity, jako jízda autem nebo vstávání z postele, byly méně příjemné. Dávala jsem na sebe pozor a zhruba za měsíc jsem mohla začít dělat všechno jako dříve. 
 
Největší nadšení jsem pocítila ve chvíli, kdy mi pan doktor sundal náplasti a já uviděla výsledek. Jakmile to bylo možné, vyzkoušela jsem si nové spodní prádlo a plavky. Dříve jsem se v tomto ohledu odbývala, protože mi málokterá podprsenka seděla tak, abych ji mohla nosit. 

„Díky novým prsům jsem konečně spokojená.” 

Změny si všímá i okolí. Nová ňadra jsem ukázala své mamince a kamarádce a obě mi je moc chválily. Kamarádka dokonce zvažuje, že půjde na stejný zákrok. Nejlépe se cítím ale já sama. Chtěla jsem být spokojená, a to se teď stalo. Ráda chodím bez prádla a podle manžela mi vyrostlo sebevědomí. 
 
Pár dní po operaci jsem z nadšení uvažovala o dalších dvou úpravách. Ale na to je ještě dost času. Musím si to promyslet s rozvahou. Ostatním ženám, které nad zákrokem také přemýšlí, doporučuji neváhat. Výsledek stojí za to. Nepodléhejte strachu, kvůli kterému budete celý život nespokojené. Podstoupit tuto změnu znamená mít každý den jiný, lepší. Všechny se přece chceme líbit. 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Kateřina se na mě obrátila se žádostí o řešení tvaru prsou po dvou porodech, kdy se navíc zvýraznila vrozená asymetrie prsou. S klientkou jsme našli společné řešení, doporučil jsem zvětšení pravého prsu implantátem a levostrannou modelaci prsu s augmentací (zvětšením). Cílem bylo přirozené zvětšení prsou a docílení symetrie prsou. Zvolil jsem kulaté implantáty o velikosti 295CC. Operace proběhla 
bez komplikací, stejně tak i následné hojení a s výsledkem jsme oba velmi spokojeni.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642