Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně se
líbím sama sobě.
Je to úžasná změna.

Paní Jaroslava, 31

Augmentace prsou s implantáty spojená s modelací

Mám dva krásné syny, ale během obou těhotenství dostala má prsa zabrat. Došlo to až tak daleko, že jsem je schovávala do push-up podprsenek větších velikostí košíčků. Má prsa zůstala nadobro prázdná, podprsenka i výstřih také. A já ztratila i poslední záblesky pocitu ženskosti.
Naštěstí jsem ale nemusela ztrácet naději, protože jsem věděla, že existuje řešení. Tím byla plastická operace. Uvažovala jsem o ní delší dobu, až jsem nakonec sebrala odvahu, a šla do toho.

Profesionalita od A do Z   

První konzultace probíhala v Praze na klinice MEDICOM Clinic. S panem MUDr. Michalem Pulsem jsme se na všem shodli. Přesně odhadl mou představu, můj sen, a doporučil mi přesně to, co se mi honilo hlavou. Jakoby mi četl myšlenky. Navíc byl velice milý a už na první pohled jsem ho vnímala jako opravdového odborníka. Díky tomu ze mě opadla i ta poslední pochybnost a nervozita. Naprostou vnitřní pohodu umocnil skvělý tým, jehož přístup byl na úrovni, pan doktor, který je milý za každé situace, i samotné prostředí kliniky. Vše je hezky čisté, upravené a na každém rohu potkáváte personál jen s přívětivým výrazem.

Úleva střídala těšení

Po zákroku jsem se cítila dobře. Bolest byla znatelná, ale nadšení bylo větší. Ne nadarmo se říká, že se musí pro krásu alespoň trochu trpět. Byl to zvláštní pocit najednou vidět, že mám pod těmi obvazy skutečná prsa. Doktoři i sestřičky se o mě náležitě starali. I když se z pohledu lékařského zdá, že je rekonvalescence krátká, pro mě byla dlouhá. Musela jsem se vzdát cvičení a nemohla jsem řídit auto. Ale brzy to bylo v pořádku a já mohla opět dělat skoro vše. Sama jsem cítila, co mi tělo už dovolí a co ne.

Jsem pyšná. Jsou moje!

Endorfi ny štěstí přišly na řadu, když jsem svá nová prsa poprvé viděla. A řekla – jsou opravdu moje? Nemohla jsem tomu uvěřit, ale sama sobě jsem se opravdu líbila. Augmentace prsou včetně modelace mi splnila sen. To je pro mě asi největší změna. Připadám si nepopsatelně žensky a už nepřemýšlím jen nad tím, že mám prázdný výstřih a žádná prsa. Tomu je defi nitivně konec. Naopak mám nyní možnost kupovat si šaty s výstřihem, a to si hodně užívám. Má podprsenka se naplnila, bez studu si kupuji krásné prádlo. Mé sebevědomí se upevnilo. Co víc si přát? 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Jaroslava měla velký handicap ve tvaru poprsí. Prsa ztratila objem atrofi í žlázy, značně povislý tvar prsů vedl k problémům s výběrem spodního prádla, začala mít komplex méněcennosti a i zdravotní obtíže – kožní ekzémy z nadměrného pocení pod prsy. Při konzultaci jsem doporučil zákrok modelaci prsů (mastopexi) s augmentací, který ráda akceptovala. Ke zvětšení prsů jsme použili implantáty vložené částečně pod prsní sval. Při kombinaci výkonu mastopexe s augmentací doporučuji klientkám nezatěžovat paže delší dobu po operaci, se sportovními aktivitami začínat postupně, za 2–3 měsíce po zákroku.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642