Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Můj příběh

začal před

třiceti lety

Abdominoplastika vč. zpevnění svaloviny

Život se se mnou moc nemazlil. Porod trojčat, péče o čtyři děti, rozvod i vážná autonehoda. Plastická operace mi dala naději cítit se ve svém těle znovu hezky a pohodlně. Svěřila jsem se do péče lékařů Medicom Clinic.

“Trojčátka se na mém břichu podepsala.”

Před třiceti lety se mi přes veškeré peripetie podařilo podruhé otěhotnět. Pak přišlo ohromné překvapení. Čekala jsem trojčátka – zdravá, silná a veliká. Všechna poporodní kila navíc jsem zanechala už v porodnici. Jen kůže na břiše zůstala i přes veškeré snahy hodně vytažená. K mé tehdy štíhlé postavě to vůbec nepasovalo, ale naučila jsem se nosit vysoké nebo stahovací prádlo.

“Život po nehodě jsem si vybojovala kvůli dětem.”

Po rozvodu jsem zůstala sama se čtyřmi dětmi. Hodně jsem tehdy pracovala, což mi dávalo naději na lepší zítřky. Únava se ale přihlásila a já jednoho rána usnula za volantem. Naděje na přežití byla velmi malá. Lékaři mě doslova celou sešroubovali. Bojovala jsem kvůli dětem. Můj stav si vyžádal tři měsíce na lůžku a zlomená pánev zevní fixátor. Jizvy bohužel přirostly a dělaly břicho ještě ošklivější.

“S přibývajícím věkem se problémy začaly ozývat.” 

Zdravotní stav mi nedovolí dostatek pohybu a to se projevilo na váze. O abdominoplastice jsem uvažovala dlouho. Velké, převislé břicho i jizvy po autonehodě, které nepříjemně táhly, mě velmi trápily. Plastická operace se pro mě stala nadějí znovu se cítit hezky a pohodlně ve vlastním těle.

“Ze zákroku jsem strach neměla.” 

Svěřila jsem se do péče Medicom Clinic. Pan doktor Michal Puls byl milý, ochotně vysvětlil postup i následnou rekonvalescenci. Po všech mých předešlých zkušenostech jsem ze zákroku strach neměla. Navíc mě uklidňoval příjemný personál i prostředí kliniky, kde jsem se cítila dobře. Abdominoplastika mi vrátila nejen sebevědomí, ale také volnost při výběru oblečení

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Helena je obdivuhodnou ženou. Zaujala mne životním příběhem i obrovskou vůlí poprat se s těžkými zkouškami a vychovat 4 děti. Trochu mi tím připomněla mou maminku. Abdominoplastika byla obtížnější pro rozsáhlé zjizvení po předchozích úrazech a operacích. Paní Helena však byla velmi statečnou klientkou při výkonu, během hojení i rekonvalescence. Jsem moc rád, že jsem jí pomohl splnit sen.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642