Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

I muži
mají právo být
se sebou spokojeni

Pan Martin, 30

Míval jsem nízké sebevědomí, a to hlavně kvůli mé nadváze. Rozhodl jsem se s tím něco udělat. Z původních 110 kg jsem zhubnul na 60 kg. Byl to krásný pocit, ale stále jsem věděl, že pod tričkem schovávám „něco“, co mi připomíná minulost. Pochopil jsem, že se bez pomoci odborníků neobejdu.

“Měl jsem v sobě blok, sundat si tričko.”

Představa, že bych s dětmi šel na koupaliště nepřicházela v úvahu. Měl jsem v sobě blok, sundat si tričko. To byl zlomový okamžik, kdy jsem se rozhodl pro zákrok. Mé prvotní obavy se rychle rozplynuly. Na klinice MEDICOM Clinic jsem se cítil výborně. Pan primář Pavel Horyna mi vše důkladně vysvětlil a ujistil mě, že abdominoplastika problém vyřeší. Při zpáteční cestě domů jsem nemyslel na nic jiného.

“Všechen můj strach z bolesti okamžitě zmizel”

Jelikož bolest nesnáším moc dobře, měl jsem lehké obavy, co bude, až se probudím. Byl jsem proto mile překvapen, když jsem po probuzení nic necítil. Kdybych neměl zavázané břicho, opravdu bych si myslel, že jsem zákrok ani nepodstoupil. Musím pochválit a vyzdvihnout personál, díky kterému jsem zažil opravdu nadstandardní péči.

“Břicho jsem měl ploché jako nikdy.” 

Hojení probíhalo zcela bez komplikací. Při prvním převázání jsem zůstal v šoku. Břicho jsem měl ploché jako nikdy. A stále jsem marně hledal jizvu. Až pak jsem si uvědomil, že jizva je ta drobná čára vespod břicha. Byl jsem neskutečně šťastný. Již po měsíci jsem se mohl po domluvě s panem doktorem vrátit do práce. Po asi 6 týdnech jsem opět mohl začít zlehka cvičit.

“Mé sebevědomí je jako nikdy před tím.” 

Je to pocit, který jsem nikdy předtím nezažil. Nemusím se v ničem omezovat. Můžu dělat co chci a co mě baví. Nejvíce se změnil můj pohled na mě samotného, což pozitivně ovlivnilo celý můj život. Pociťuji to ve svém osobním i pracovním životě. Hodně mužů si stále myslí, že plastická chirurgie je převážně určena pro zkrášlování žen. Ale i pánové mají právo se cítit dobře a být se sebou spokojeni. Ten pocit znovu nalezeného sebevědomí je k nezaplacení.

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Na konzultaci přišel již se sportovní postavou, ale vzhledem k množství redukovaného tuku mu v podbřišku zůstal kožní převis, který maskoval ve spodním prádle. Pochopitelně mu překážel v osobním, intimním i sportovním životě. Po osobní konzultaci jsem proto doporučil abdominoplastiku, při které jsme odstranili tento kožně podkožní lalok a navíc jsme břicho zpevnili. Výsledkem je ploché, pevné a Martinovou pílí vysportované břicho. Zákrok připomíná pouze jizva kolem pupku a tenká jizva v podbřišku, která je ukrytá ve spodním prádle. S výsledkem jsme oba spokojeni.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642