Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Plastická operace 
břicha
Abdominoplastika

Pro rovné a pevné bříško – možná ještě krásnější, než kdysi bývalo

SVĚŘTE SE DO RUKOU PROFESIONÁLŮ

Dvojí 
efekt po jedné operaci

Vypnutí pokožky i viditelné zeštíhlení

Pryč 
se striemi

Operace odstraní i část strií

Dlouhodobé 
řešení

Není nutné opakovat, zlepšení je trvalé

Nenápadná 
jizva

Skryjete ji pod spodní prádlo

Jak to probíhá?

Povolené bříško, povislá kůže a strie trápí po porodu mnoho maminek. Ale nejen je. Na naši kliniku například pravidelně přichází ženy i muži, kteří výrazně zhubli, a zmíněné problémy u nich nastaly. 

Pevnost a rozestoupení svalů ovlivňuje tvar břicha

Na tvar bříška má vliv pevnost a rozestoupení svalů, velikost tukových polštářů v podbřišku i množství tuku mezi orgány, především střevy. Výrazné snížení hmotnosti nebo porod způsobí, že břišní svaly povolí a vzniknou mezi nimi rozestupy. Pak může dojít k převisu břišní stěny v podbřišku. Přitom může být množství tuku kolem orgánů i pod kůží poměrně malé a pod povolenou kůží má klient vlastně pevné břicho. Abdominoplastika tedy navrátí bříšku pěkný tvar, odstraní z něj nadbytečnou kůži a mnohdy po ní vymizí i starší drobné jizvičky.

Plastika zpevní břišní stěnu a odstraní případně i starší jizvy

Při plastice břicha zpevňujeme rozestoupené svaly a odstraňujeme nadbytečnou kůži s podkožním tukem tak, aby bříško bylo opět vypnuté a rovné. Zároveň operací redukujeme strie a především zastavujeme proces povolování břišní stěny. Zákrok se provádí v celkové anestezii a obvykle trvá 2,5–3 hodiny. Rekonvalescence po operaci odpovídá přibližně 4 týdnům. Jistě vás ale potěší, že efekt operace je dlouhodobý. Pokud se vaše váha v budoucnu výrazně nezmění, není tedy důvod zákrok opakovat. 

Jizvička v podbřišku a kolem pupku časem vybledne

Po operaci zůstane na bříšku jizva. Bude ale v oblasti podbřišku, kterou skryjete pod spodní prádlo. Další menší jizvička se objeví kolem pupku. Postupem času ovšem jizvy vyblednou, nebudou už tak nápadné. 

Liposukce případně zredukuje tuk v podbřišku a na bocích

Lékař vám může na vstupní konzultaci místo abdominoplastiky doporučit liposukci břicha. Liposukce je účinná, rychlá a bezpečná metoda, pomocí které tuk odsáváme z břišní stěny. V tomto případě tedy není klientův problém pouze povolené svalstvo, ale především nadbytečné množství tuku v břišní stěně, případně i na bocích. 
Nejste si jistí, který zákrok je pro vás vhodnější? To vůbec nevadí. Lékař s vámi na konzultaci před zákrokem probere všechny možnosti a vybere nejlepší postup.

Průvodce zákrokem

Pro ty, kteří chtějí vědět víc

Pošleme vám brožuru O klinice ve formátu PDF.

Fotky před a po

Prohlédnout celou galerii

MUDr. Petr Šuk

Zákrokem zpevňujeme rozestouplé svaly a odstraňujeme nadbytečnou kůži s podkožním tukem, aby bylo bříško opět vypnuté a rovné. Operaci často podstupují maminky po porodech.

Náš tým

Cena plastické operace břicha

Cena zákroku se odvíjí od zvolené kliniky, ve které operaci podstoupíte. Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Předoperační vyšetření
  • Celková anestezie
  • Antitrombotické kompresivní punčochy
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí
  • Odvoz domů zdarma (v rámci měst našich poboček)

{{allPrices}}

{{item.textPred}} {{item.cena}}

{{item.technologie}}

{{item.textPred}} {{item.cena}} Kč

{{popisek}}

ŘÍKAJÍ O NÁS

Úroveň této kliniky by se dala srovnávat s tou nejlepší úrovní švýcarského či celkově evropského zdravotnictví. Tímto děkuji i panu MUDr. Ondrejkovi. S abdominoplastikou jsem nad míru spokojená. Opravdu zlaté ručičky. Liebe Grüsse Michaela Baser

Baser Michaela, Facebook

Všechna hodnocení

Pro kompletní proměnu vaší postavy

MM Mommy Makeover
Série zákroků, která vrátí vaše tělo zpět v čase

BF Body Forming
Série zákroků a ošetření pro celkové zeštíhlení

Ptáte se

Jak poznám, jestli je pro mě vhodnější liposukce nebo abdominoplastika?
Podstatné je, jak lékař vyhodnotí stav elasticity kůže a také množství podkožního tuku. Abdominoplastiku navrhne, pokud vaše bříško vykazuje tyto znaky: Kůže je natolik povislá a tvoří kožní převis, nebo je její elasticita natolik narušená, že po úbytku objemu tuku nebude schopna zpětného stažení. Na bříšku je minimální objem podkožního tuku a příčinou vypouklého tvaru je povolená svalovina. Vypouklé břicho však často bývá i důsledkem viscerálního tuku. V takovém případě plastická operace ani liposukce břicha nepomůže. Chirurg vám doporučí jedině začít s redukční dietou.
Jaké břicho je pro abdominoplastiku nejvhodnější?
Záleží na stavu vašeho bříška – na množství přebytečné kůže a také na vaší váze. Aby byl efekt operace co nejvýraznější a bříško bylo pěkné a štíhlé, většinou doporučujeme před operací dietu. Díky tomu, že klient před zákrokem trochu zhubne, můžeme pak odstranit veškerou uvolněnou kůži. Kdyby radikálně snížil svoji váhu až po operaci, může se převis kůže znovu uvolnit. Objednejte se na konzultaci, kde vás lékař prohlédne a probere s vámi nejvhodnější postup.
Je možné operaci podstoupit po bandáži žaludku? Pod žebry mám umístěný port.
Ano, abdominoplastika pro vás bude pravděpodobně vhodným řešením. Před zákrokem bude nutné sonografické vyšetření, abychom zjistili přesné umístění portu a aby operace proběhla v pořádku.
Je možné v jeden den operovat břicho i prsa?
Rozhodující bude typ operace poprsí – zvětšení, zmenšení, modelace či kombinovaná operace poprsí – i bříška – liposukce, plastika břicha apod. Například je možné zvětšení poprsí spolu s liposukcí. Plastická operace břicha neboli abdominoplastika je však poměrně náročný zákrok, proto vám doporučujeme podstoupit každý zákrok zvlášť.

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

Nahoru