Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně zase
nosím šaty a trička
bez rukávů

Zdeňka, 59

Plastická operace paží

Celý život jsem měla postavu tak akorát a byla jsem s ní vcelku spokojená. Jenže se přehoupla padesátka a podobně jako jiné ženy jsem i já začala přibírat. Rozhodla jsem se proto, že s tím něco udělám a zhubla jsem postupně deset kilo. Postavu jsem pak sice měla podle svých představ, ale kůže na pažích se už nedokázala nové váze plně přizpůsobit a zůstala povislá. To se mi nelíbilo.

S blížícím se létem jsem na to musela myslet čím dál víc. Vadilo mi, že nemohu nosit upnuté šaty a trička bez rukávů, i když jinak bych si je klidně dovolit mohla. Přišlo mi, že mé zvrásněné paže všichni sledují, dost mě to omezovalo. Začala jsem se tedy ptát známých na možnosti řešení, až mi kamarádka doporučila MEDICOM Clinic. Zpětně to hodnotím jako výbornou volbu.

Na klinice pro mě našli termín tak, abych se už v létě mohla pyšnit hezkými pažemi, navíc mi pan doktor na konzultaci vše pořádně vysvětlil, takže jsem ze samotné operace, byť byla v celkové anestezii, neměla vůbec žádný strach. Zákrok proběhl úplně v pořádku a po něm jsem si nemusela brát ani léky proti bolesti. A paže? Ty teď vypadají nádherně! S menší jizvou na obou z nich jsem počítala, ale pečlivě jsem jizvy po operaci mazala a masírovala, takže už po 14 dnech vypadaly o dost menší.

Jsem moc ráda, že jsem zákrok podstoupila. Žádné omezení v práci ani v soukromí teď nepociťuji a výsledek vypadá opravdu skvěle. Jizvy se mi hezky zacelily, v čemž mi pomohlo ještě ošetření biostimulačním laserem, na který jsem po zákroku právě kvůli rychlejšímu hojení jizev docházela.

Všem, kteří mají podobný problém jako já, takový zákrok rozhodně doporučuji. Ať neváhají a operaci podstoupí také. Ten pocit, že je vše zase jako dřív a že se nemusím za své paže stydět, je k nezaplacení.

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

U klientky se v oblasti vnitřních stran hubených paží nacházel větší kožní převis, který jsme v celkové anestezii korigovali. Vzhledem k nedostatku podkožních měkkých tkání jsme podle předoperačního nákresu odstranili na vnitřní straně paží pouze vrchní část kůže, zatímco spodní část a podkožní tkáně jsme ponechali a využili k augmentaci. Výsledkem operačního výkonu byly plnější paže s vypnutou, volně nevisící kůží. Na vnitřní straně paží zůstala po operaci jen tenká jizva, která postupně vybledne a nakonec bude jen minimálně patrná. V pooperačním období jsme klientce doporučili na určitou dobu – přibližně na 3 týdny – nosit elastický návlek, promašťovat jizvy a provádět tlakové masáže jizev. Klientka zvládla pooperační dobu bez jakýchkoliv komplikací. Rány se jí dobře zhojily a při kontrolním vyšetření přibližně měsíc po operaci vyjádřila spokojenost s výsledkem operačního výkonu.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642