Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Z malých prsou
jsem měla
mindrák jako hrom

Slečna Veronika, 23

 

Zvětšení prsou s implantáty

Už na základní škole byl mezi mnou a spolužačkami jasný rozdíl – proti nim jsem neměla žádná prsa. To bohužel neušlo ani spolužákům, kteří se mi posmívali. Pořád jsem doufala, že za pár let vyvinutější spolužačky doženu. Prsa mi ale nenarostla ani na střední škole, kde jsem si kvůli tomu vytrpěla snad ještě víc. Spolužačky se na mě dívaly skrz prsty, kluky jsem nepřitahovala.

Na sebevědomí mi bohužel nepřidala ani má první láska. I on se mi totiž kvůli prsům posmíval a často se k němu přidávali i jeho kamarádi. Zpětně nechápu, jak jsem si to mohla nechat líbit. Byla jsem zkrátka zamilovaná. Dost nepříjemné mi byly i situace, kdy jsem přišla do obchodu se spodním prádlem, potupně si vyžádala menší velikost košíčků a prodavačka mi řekla, že menší se už ani nevyrábějí.

Máma mi pořád dokola tvrdila, že se to časem zlepší, jenže nestalo se a já si dál nevěřila. Nedokázala jsem se uvolnit a nepřipadala jsem si ani z poloviny tak atraktivní, jak jsem chtěla. Proto jsem se nakonec rozhodla, že si prsa nechám zvětšit. Někdo by třeba namítl, že mám alespoň počkat až po dětech, jenže ani tohle téma se mě bohužel netýká. Před rokem mi totiž doktoři diagnostikovali neplodnost. Když zjistíte, že nemůžete mít děti a k tomu nemáte žádná prsa, nepřipadáte si absolutně jako žena. A pocitu, že nemáte partnerovi co nabídnout, se zbavujete opravdu velmi těžko.

Foto: Anna Kovačič
 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Slečna Veronika má velmi drobnou postavu, obvod hrudníku kolem 70 cm a konický tvar prsů. Až do zákroku nosila podprsenku velikosti 70 A. Přála si podstoupit augmentaci prsů, aby měla poprsí podstatně větší, avšak symetrické ke své drobné postavě. Společně jsme vybrali implantáty vyššího profilu, šířkou a velikostí úměrné původnímu tvaru prsů, tedy cca 255 ml. Po dohodě jsme volili přístup z podprsní rýhy s uložením implantátů pod prsní sval.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642