Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zmenšení prsou
mi změnilo život
k  lepšímu

Paní Kateřina, 32

Zmenšení prsou, tzv. redukční mammaplastika

Mít hezká prsa byl můj sen už od puberty. Vždycky jsem je měla velká. Bohužel po dvou těhotenstvích a téměř třech letech kojení se jejich velikost měnila, prsa ztratila tvar a kůže na nich nehezky visela. Byl nejvyšší čas s tím něco udělat. Proto jsem se rozhodla přestat stavět zájmy všech ostatních před ty svoje a začala jsem myslet na to, co opravdu chci já.  

„Stud brzy vystřídala radost.“ 

Před první konzultací na klinice MEDICOM Clinic jsem se lehce styděla. Do té doby jsem prsa nikde bez prádla neukazovala. Pan doktor MUDr. Michal Puls, CSc. mě ale mile přivítal a bylo vidět, že je opravdový odborník s mnoha zkušenostmi. Po chvilce jsem už nevnímala, že jsem do půl těla svlečená. Pozorně jsem poslouchala. Pan doktor mi vše vysvětlil a velmi srozumitelně připravil na všechno, co se bude dít. Byla jsem šťastná, že i on vyhodnotil, že zákrok skutečně potřebuji. Společně jsme se domluvili na odstranění povislé kůže a následné modelaci poprsí
 
Bezprostředně po zákroku jsem se cítila, jak kdybych se probudila s kocovinou a zároveň ještě pod vlivem. Brzy jsem ale přišla k sobě a užívala si komfort, který klinika nabízí. Všichni byli velice milí a vstřícní. Obzvlášť sestřička, která mi nosila jídlo a starala se, jestli je vše v pořádku a zda něco nepotřebuji. 

„Je to změna, které nikdy nebudu litovat.“ 

Když jsem poprvé viděla výsledek plastické operace, byla jsem v obrovském šoku. Má prsa byla najednou o polovinu menší, držela na místě a byla krásně pevná. Tak skvělý pocit jsem nikdy nezažila! Byla to neuvěřitelná změna. 
 
Můj život se po zákroku změnil k lepšímu. Mám mnohem větší sebevědomí. Ihned po návratu domů jsem vytřídila šatník, protože teď mě baví nakupovat oblečení i prádlo. Dokonce jsem začala pravidelně běhat, protože mi v tom už velká prsa nebrání. I lidé kolem mě si všímali, že se se mnou něco stalo. Často mi říkají, že jsem po zákroku omládla a zhubla. 
 
Když už teď vím, jaké zázraky plastická operace umí, určitě bych se nebránila ani liposukci břicha a boků. A všem ženám, které si říkají, že ony si takový luxus dopřát nemohou, chci vzkázat jediné: Přestaňte přemýšlet nad tím, proč něco nejde, a myslete i na sebe. Každá z nás si zaslouží být spokojená se svým tělem a líbit se sama sobě.

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Kateřina se na mě obrátila s prosbou o zmenšení nadměrně velkého poprsí, které navíc  výrazněji utrpělo po dvou těhotenstvích. Doporučil jsem jí operaci modelaci prsů s redukcí objemu – tzv. redukční mamaplastiku. Cílem zákroku je výrazná redukce velikosti a váhy prsů. Zpevnění tvaru prsu se provádí řezem kolem dvorce, vertikálně pod dvorcem a horizontálně v podprsní rýze. Hojí se zpravidla jemnou jizvou, při dobré péči během několika měsíců jen málo patrnou. S efektem zákroku jsme oba nadmíru spokojeni.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642