Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zmenšení poprsí
mě zbavilo silných bolestí zad.
A vylepšilo můj vzhled.

Paní Marie, 49

Modelace prsou, tzv. mammaplastika

Několik posledních let jsem si přála mít menší a hezky tvarovaná prsa. Taková, jaká jsem mívala před narozením svých dětí. Velikost mého poprsí totiž doprovázely i silné bolesti zad. Proto jsem velmi toužila po tom, aby mé poprsí mělo konečně menší objem, který vyřeší nejen zádové bolesti, ale esteticky zvedne i můj vzhled a navrátí ztracené sebevědomí. Odhodlala jsem se pro jejich redukci a modelaci.
 
Na pořizování oblečení jsem pomalu přestávala myslet. Každý takový nákup byl pro mě totiž hotovým peklem. Byla jsem nešťastná z toho, že si nemohu koupit oblečení, které se mi opravdu líbilo, ale jen takové, které mi sedělo. Před ostatními jsem o svém problému naštěstí otevřeně mluvila. Právě děti a mí nejbližší byli ti, kteří mi dali natolik silnou psychickou podporu zákrok podstoupit, že jsem neměla důvod dál váhat. 

Neuvěřitelná úleva díky redukční mammaplastice

Na konzultaci změny poprsí jsem se objednala do MEDICOM Clinic k MUDr. Peteru Ondrejkovi. Nervozní jsem byla, ale jen do té doby, než jsem si s panem doktorem podala ruku. První setkání mě navíc přesvědčilo o správnosti mého rozhodnutí. Pan doktor mi velmi ochotně zodpověděl veškeré dotazy a rozptýlil mrak pochybností. Dozvěděla jsem se o celém průběhu zákroku, a také dostala doporučení na vhodnou velikost prsou, která bude pasovat k mé postavě.
 
Dva měsíce poté jsem redukci a modelaci prsou podstoupila. Celý zákrok byl jedním velkým překvapením. Bezprostředně po probuzení jsem se totiž cítila překvapivě dobře, prostě zcela v pohodě. A když už to bylo možné a já jsem se na sebe mohla podívat, přišlo další překvapení. Z mého těla, z mého poprsí jsem byla více než nadšená. Zákrok se vydařil a má očekávání splnil na plných 100 %. Ihned jsem se tak začala těšit, až třeba vyrazím do obchodu a koupím si svou první krajkovou podprsenku a slušivý top.

Změna k lepší kvalitě života

S odstupem času na sobě vnímám, že mi díky zákroku vzrostlo sebevědomí a definitivně ustoupily opravdu nesnesitelné bolesti zad. A oblečení? Množství, ze kterého mohu vybírat, neustále roste. Ráda se na sebe dívám do zrcadla a cítím v sobě ohromnou spokojenost s vlastním tělem. Změny si navíc okamžitě všimlo i mé okolí, každý byl a je z mé nové image nadšený. Myslím si, že několikadenní přísnější klidový režim po zákroku a vynaložená ohleduplnost k rekonvalescenci se mi už několikrát vrátila – a to pozitivními ohlasy i mou celkovou spokojeností.

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Paní Marie se na mě obrátila s řešením problému větších prsou a s tím souvisejícími bolestmi krční páteře a nekomfortu při nošení spodního prádla. Klientce jsem po vyšetření doporučil redukční mammaplastiku, tedy zmenšení prsou a jejich modelaci. Při zákroku v celkové anestezii došlo k redukci kůže a prsní žlázy, a to u prsu vlevo o 360 g a vpravo o 390 g. Výsledek operace přinesl klientce velkou úlevu, s výsledkem operace jsme oba spokojeni.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642