Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Do zrcadla
se už dívám
se zalíbením

Paní Iva, 44
 

Zmenšení prsou, tzv. redukční mammaplastika

O zmenšení prsou jsem snila dlouhé roky. Překážela mi a každou chvíli jsem na ně musela brát ohled. Při nákupech oblečení i sportu. Omezovala mě zkrátka pořád. Jednoho dne jsem se však rozhodla splnit si svůj sen. Pomohli mi k tomu blízcí, kteří mě v rozhodnutí otevřeně podporovali.
 
Na první konzultaci na klinice MEDICOM Clinic jsem přicházela s jasnou představou. Věděla jsem, co chci, a pan primář MUDr. Michal Puls měl pro můj požadavek pochopení. Podrobně mi vysvětlil, jak bude zákrok probíhat. Působil na mě jako naprostý profesionál s lidským přístupem.
 
Když se proto blížil termín zákroku, byla jsem klidná. Nervozita se nedostavila, protože jsem panu primáři důvěřovala a těšila se na výsledek. Obavy jsem měla snad jen z toho, jaký bude můj stav během rekonvalescence.

„Po probuzení jsem cítila štěstí.”

Na klinice MEDICOM Clinic jsem se cítila příjemně a pohodlně. Všichni byli velmi milí a profesionální. Když jsem se po zákroku probudila, byla jsem trochu unavená, ale šťastná. Těšila jsem se, až nová prsa poprvé uvidím v plné kráse.
 
Mé obavy se nesplnily a rekonvalescence probíhala zcela v klidu. Po dvou týdnech jsem byla schopná se o sebe sama kompletně postarat. Po měsíci jsem měla už jen drobná omezení a za tři měsíce jsem mohla dělat všechno jako před operací. Během této doby jsem byla hodně nedočkavá, až si budu moci užít všechny výhody spojené se změnou.
 
Když jsem se poprvé uviděla v zrcadle, byla jsem nadšená! Zákrok dopadl ještě lépe, než jsem očekávala. Tušila jsem, že budu spokojená. Ale je to ještě lepší. Po dlouhé době se zase sama sobě líbím. Jsem mnohem sebevědomější. Konečně si mohu koupit oblečení, které se mi opravdu líbí. Prsa mi nepřekáží a nemusím je neustále kontrolovat, jestli jsou na svém místě.

„Okolí si myslí, že jsem zhubla.”

Do zrcadla se teď dívám se skutečným zalíbením. Kromě jiného se mi změnila silueta celé postavy. O operaci jsem řekla jen nejbližším a ti reagovali na změnu skvěle. Lidé, kteří o zákroku nevěděli, ji přisuzovali úbytku váhy. Ze všech stran se setkávám jen s velmi pozitivními reakcemi.
 
O dalším ošetření zatím nepřemýšlím, protože teď jsem se svými tělem spokojená. Ženám, které sbírají odvahu k podobnému kroku, chci vzkázat, ať neváhají. Opravdu to stojí za malou chvilku nepohodlí. Ten pocit, který přijde potom, je k nezaplacení.
 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Iva měla nadměrně velké a asymetrické poprsí. Trpěla častou bolestí páteře a velké povislé prsy ji omezovaly při sportu i v běžném životě a práci. Doporučil jsem jí operaci modelaci prsů s redukcí objemu – tzv. redukční mamaplastiku. Zákrokem se docílí výrazná redukce velikosti a váhy prsů. Zpevnění tvaru prsu vyžaduje řez kolem dvorce, vertikálně pod dvorcem a horizontálně v podprsní rýze.  Hojí se zpravidla jemnou jizvou, při dobré péči během několika měsíců jen málo patrnou. Tak to probíhalo i u paní Ivy: hojila se rychle, v rekonvalescenci se cítila brzy dobře, nyní si pochvaluje krásný tvar poprsí a jako hlavní benefit uvádí vymizení bolestí zad a v současnosti již ničím omezované sportování. S efektem zákroku jsme oba nadmíru spokojeni.
 

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642