Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

O plastice jsem
nikdy neuvažovala,
ale teď jsem nadšená!

Paní Sandra, 32

Zvětšení prsou implantáty

O operaci prsou jsem nikdy neuvažovala, ale díky mateřství se mi to změnilo. Maminky mi asi dají za pravdu, že když žena kojí, zažije pocit plného dekoltu, ale když s kojením přestane, prsa se vrátí k původní velikosti a někdy se dokonce zmenší. To byl bohužel i můj případ. Proto jsem začala o operaci přemýšlet.

Rozhodnutí o velikosti implantátů jsem nechala na lékaři

Vstupní konzultaci jsem si domluvila v MEDICOM Clinic u MUDr. Petra Pachmana, kterého jsem si vybrala na základě skvělých referencí. Pan doktor se mnou pobral moou představu, prohlédl mě, změřil hrudník a určil, jaká by pro mě byla nejvhodnější velikost a pak mi navrhl i tvar implantátu. Netoužila jsem po žádném extra velkém poprsí, ale spíše po pěkném tvaru prsou a po jejich plnosti. Finální velikost tedy nechala na panu doktorovi, kterému plně důvěřovala.

Strach ze zákroku jsem neměla, spíše jsem se bála až následné rekonvalescence první dny doma. Zejména tedy toho, co je snad nejtěžší pro každou maminku – nezvedat svou dcerku Emily, protože první týden až dva se opravdu vyplatí nebrat nic těžkého a nedělat žádné prudké ani náročnější pohyby.

První dny po zákroku pomohla s dcerkou babička

Hlavně díky babičce, která mi v péči o dcerku hodně pomohla právě v těch prvních dnech po operaci, jsme to ale hravě zvládli. Co se týče mě samotné, tak s mytím vlasů, oblékáním a hlavně s navlékáním speciální kompresivní podprsenky rád pomohl manžel. Prvních pár dní jsem byla fakt hodně unavená a ve spaní jsem trumfla i Emilku. Bolesti byly ale v pohodě snesitelné. Možná to bylo i tím, že mám rozumnou velikost implantátů. Hrudník spíše jen tlačil.

Celkově jsem se po zákroku dobře hojila, což jsem ráda, protože ne vždy to tak u mě bylo. Nyní se jen raduji z výsledku, který vážně stojí za to! Konečně jsem se svým tělem úplně spokojená. Každé ženě bych to přála zažít!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Petr Pachman

Sandru jsem při konzultaci navedl na určitou velikost implantátů. Domluvili jsme se na kulatých implantátech a na rozpětí velikosti od 275 do 325 mililitrů s tím, že dopředu přesně neurčíme, jaká velikost to bude. Shodli jsme se ovšem na tom, že chceme docílit plných dvojek až malých trojek. Nakonec jsem se při operaci rozhodl pro kulaté implantáty o velikosti 300 ml. Hojení po operaci bylo bez problémů. Nepatrné jizvy vedou v podprsní rýze. Výsledkem operace je optimální, přirozený a diskrétní vzhled poprsí i velká spokojenost klientky, za což jsem samozřejmě moc rád.

Prim. MUDr. Petr Pachman
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642