Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kdybych to věděla,
šla bych do
toho už dávno

Tereza Kostková, herečka a moderátorka

Plastická operace dolních očních víček

Poslední rok až dva jsem na sobě začala pozorovat to, čemu se lidově říká „pytle pod očima“. Častěji se mě lidé vyptávali, jestli nejsem unavená, proč jsem stále tak nevyspalá, nebo dokonce nemocná – zda nemám něco s ledvinami a podobně. Musím ale říct, že můj chlapeček je opravdu dobrý spáč a nijak výrazně k mojí nespavosti tehdy nepřispíval. A také já si na spánek většinou dokážu najít čas, ačkoliv se to vzhledem k mojí profesi ode mě asi příliš neočekává. Jenže s mou prací začal tenhle problém nakonec souviset docela jinak a podstatně.

Moje „pytle pod očima“ totiž začaly odvádět pozornost od toho, co na pódiu říkám, a to není pro herce a moderátora vůbec k užitku. Chtěla jsem, aby se mi lidé zase dívali do očí a ne pod ně. Nejprve jsem ale naťukla svou skvělou kosmetičku Vlastu Libotovskou. Zajímalo mě, co si o tom myslí a co by mi doporučila. A ona? Ač je stejně jako já zastánkyní přirozenosti, a pokud jde o pleť, zpravidla důvěřuje jedině kosmetice, bez skrupulí mi sdělila, že mně už pomůže jedině plastická chirurgie. Nakonec jsem se tedy odhodlala a na doporučení jiné kamarádky zaťukala na dveře MEDICOM Clinic.

Na klinice mi lékař překvapivě nenabídl řešení problému skalpelem, jak bývá běžné, ale vybral pro mě speciální laserovou metodu. Žádné řezání a jizvy? To mě uklidnilo a pomohlo v rozhodování. Pak už jsme se jen domluvili na termínu a bylo to. Musím říct, že jsem se na klinice setkala s neobyčejně vstřícným přístupem veškerého personálu. Všichni trpělivě a laskavě odpovídali na moje otázky. To víte, chtěla jsem vědět, na co se mám připravit v průběhu zákroku i po něm!

Po operaci jsem byla zpátky v běžném pracovním procesu už za 4 dny a jako maminka hned druhý den. Od té doby jsem sama se sebou určitě spokojenější. Kdybych věděla, jak mi zákrok prospěje, šla bych do něj už dávno! Myslím, že můj obličej nevypadá nijak uměle a nepřirozeně. Naopak. Odstranilo ze z něj to, co bylo navíc, ale pořád jsem to já. Je to něco jako když u kabátu vysypete kapsy, které byly zbytečně přecpané... Ještě jednou srdečně děkuji celému týmu kliniky. Jejich péči vřele doporučuji!
 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Díky plastické operaci dolních víček můžete na pohled omládnout až o několik let. Z oblasti pod očima zmizí po zákroku vějířky vrásek i tukové váčky, zároveň se vypne kůže víčka. Plastiku dolních víček zpravidla provádíme jen v lokální anestezii. Při výkonu neucítíte žádnou bolest, navíc můžete komunikovat s lékařem. Ani jizev se bát nemusíte – vedou pod linií řas, tudíž nejsou na pohled viditelné. Kromě klasické metody skalpelem provádíme na klinice operaci dolních víček i laserem.

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

I díky cookies vám nabízíme přesně takový obsah, který hledáte.
Vaši návštěvu na webu bereme jako souhlas s jejich použitím.

Více informací OK