Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Prsa už nemusím

a hlavně

ani nechci schovávat

Modelace prsou

Velká prsa jsem zdědila po mamce. Vždycky mi vadilo, že jsou tím prvním, čeho si na mně lidé všímají. Ještě víc mě ovšem štvalo, že jedno moje prso bylo odjakživa výrazně větší než druhé. V košíčku podprsenky levé vždycky zapadalo, zatímco pravé se dralo ven. Styděla jsem se kvůli tomu svléknout do spodního prádla a do plavek. Hrbila jsem se a nakláněla se k jedné straně, abych nesouměrnost prsou zakryla, ale bolela mě z toho záda. Pro spoustu lidí jsem prostě byla „ta prsatá Tereza“, což mi ale vůbec nelichotilo.

Kvůli asymetrii prsou jsem si zároveň vykoledovala mírnou skoliózu páteře. Na tu mě ale upozornil až plastický chirurg Pavel Horyna v MEDICOM Clinic, kam jsem přišla svůj problém s poprsím řešit. Zároveň mi pan doktor vysvětlil, že když budu mít obě ňadra stejně velká a těžká, udržím tělo víc zpříma a zádům se značně uleví. Pro modelaci prsou jsem byla od té chvíle rozhodnutá, ale i tak jsem měla z operace přirozeně trochu strach. Naštěstí mě ale celá rodina i všichni moji přátelé v mém rozhodnutí jedině podpořili.

Zákrok proběhl úplně hladce, moje obavy se naštěstí ukázaly jako zbytečné. Paradoxně pro mě nakonec bylo asi ze všeho nejhorší, abych vydržela po operaci klidový režim. Několik týdnů jsem totiž nesměla cvičit, zvedat nic opravdu těžkého, ani vystavovat operovanou kůži sluníčku. Navíc jsem na sobě pořád nosila speciální stahovací podprsenku, kterou jsem dostala už na klinice. Pořád jsem si ale připomínala, že brzy budu nosit hluboké výstřihy, přiléhavější oblečení a nebudu se už konečně stydět v plavkách. A za to mi veškeré moje počáteční nepohodlí stoprocentně stálo!

Po dvou měsících od operace jsem začala postupně pociťovat, jak mi moje nová prsa mění život k lepšímu. Najednou jsem se totiž stávala středem pozornosti, ale v tom příjemném slova smyslu. Všichni známí se mě vyptávali, jak jsem všechno zvládala, zajímala je moje osobní zkušenost. Také jsem velmi rychle vyhodila svoje staré podprsenky a nakoupila si na sebe spoustu nového oblečení. Prostě jsem si potřebovala udělat radost.

Zákrok mi velmi ulevil od nepříjemné každodenní bolesti zad a dodal tolik zdravého sebevědomí, že bych teď chtěla cvičením zapracovat na celé postavě. Když mám konečně krásná prsa, ráda bych byla mnohem hezčí celá.

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Klientka měla vrozenou asymetrii prsů – pravý prs byl výrazně větší asi o jeden a půl velikosti. Tímto defektem Tereza výrazně zatěžovala páteř a vytvořila si i mírnou skoliózu. Rozhodla se u nás proto podstoupit modelaci levého prsu s redukcí a modelací pravého prsu. Při takovém zákroku bylo prakticky nutné prsům přešít jejich původní kožní kabátek. Současně bylo zapotřebí zpevnit prsní žlázu a dle potřeby ji ubrat, zároveň jsme korigovali velikost dvorců. Zákrok se prováděl v celkové anestezii, po které naše klientky standardně pobývají na klinice den nebo dva, dle uvážení lékaře. Po zákroku Tereza nosila po dobu šesti týdnů také kompresivní podprsenku. Přibližně po této době se stav prsou stabilizoval. Jizvy na prsou bývají po zákroku zpočátku viditelné, ale postupem času vybledávají a ztrácejí se. Tento proces však může trvat i několik měsíců, jizvy totiž zrají minimálně rok. V pooperačním období je proto velmi důležité promašťování jizev speciálními mastnými krémy a tlakové masáže.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642