Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kvůli nosu
jsem dřív byla
terčem posměchu

Slečna Barbora, 25

Plastická operace nosu

Odmalička jsem měla mindrák z tvaru a velikosti svého nosu. Spolužáci se mi kvůli němu pořád posmívali. Říkali, že vypadám jako čarodějnice. Kupodivu mě můj nos nepřestal trápit ani když jsem byla starší. Naopak se všechno ještě zhoršilo, protože se mi nos vůči tváři propozičně zvětšil. Zásadně jsem se odmítala fotit z profilu a také jsem se snažila nos zamaskovat rovnou hustou ofinou, jenže marně.

O plastické operaci nosu jsem vždycky tajně snila. Když se mi naskytla možnost tenhle zákrok podstoupit, připadalo mi to jako dar z nebes. Celá operace trvala zhruba hodinu a probíhala v celkové anestezii. A pan doktor byl naprosto úžasný! Dnes jsem mu vděčná za to, že mi udělal nos, který se přesně hodí k mému obličeji. Konečně se na sebe ráda dívám do zrcadla a dokonce i z profilu! Už nemám strach, že by se mi kvůli nosu někdo smál. Díky tomu se mi teď žije opravdu mnohem lépe.

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika, je poměrně delikátní zákrok. Nos je totiž dominantní část obličeje. Není to jednoduchá operace a neprovádí ji každý. Na naší klinice ale patří k běžným operačním výkonům – máme s ní bohaté zkušenosti. Na slečně Báře bylo navíc od začátku vidět, že jí operace pomůže po psychické i estetické stránce – nový nos jí zjemnil obličej. Zákrok se obešel bez komplikací, po něm Bára 7 dní nosila dlahu. Po odstranění dlahy se zapojila do běžného života.
 

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642

I díky cookies vám nabízíme přesně takový obsah, který hledáte.
Vaši návštěvu na webu bereme jako souhlas s jejich použitím.

Více informací OK