Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Liposukce
není žádná
ostuda

Petr Vojnar, moderátor

Laserová liposukce

Zatímco svaly na rukou se mi odjakživa rýsovaly tak nějak samy od sebe, tuku na břiše jsem se odjakživa zbavoval jen horko těžko. Nakonec jsem si řekl, že se za svou urputnou snahu ve fitku odměním – rozhodl jsem se podstoupit liposukci. To přece není žádná ostuda!

Pro liposukci břicha jsme společně s panem doktorem vybrali laserovou metodu. V současnosti je to jedna z těch nej – nejšetrnější, nejbezpečnější, nejúčinnější. Co víc si přát? Sám jsem byl na ten zázrak zvědavý. Pravda, když jsem pak uviděl kanylu, kterou se mi lékař chystal rozmělněný tuk odsávat, trochu jsem se polekal. Nakonec jsem ale opravdu žádnou bolest necítil. A pokud jde o tu pooperační? Přirovnal bych to spíše k namožení svalů po cvičení. Vážně nic hrozného.

Několik dní po liposukci jsem samozřejmě dodržoval klidový režim, který mi pan doktor doporučil. Přibližně 3 týdny po zákroku jsem také denně nosil kompresivní prádlo, aby se mi kůže lépe přihojila zpátky k podkoží. Ani dřevěnému válečku jsem se nevyhnul. Nějaký čas jsem si jím břicho denně tak 10–20 minut masíroval. Ale co je hlavní? Když jsem asi po 3 týdnech definitivně sundal stahovací prádlo, užasnul jsem nad výsledkem. Pánové, tohle jsem nečekal. Moje břicho bylo konečně pryč!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Klientovi jsem doporučil laserovou liposukci. Kůže se po ní snadněji přihojí k podkoží a díky účinkům laseru je zákrok k tělu celkově šetrnější. Při napouštění břicha tumescentním roztokem klient cítil jen mírný tlak. Z požadované partie jsem mu odsál celkem 350 ml tuku. Liposukce proběhla pouze v lokální anestezii a klient po ní mohl ihned odejít domů. Na dalších pár dní jsem Petrovi doporučil klidový režim. Samozřejmostí bylo i nošení kompresivního prádla. Z výsledku liposukce panuje oboustranná spokojenost.

 

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642