Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vypadám mladší a
problémy s očima
jsou pryč

Bořek Slezáček, herec a moderátor

Plastická operace horních očních víček

Na klinice jsem se rozhodl podstoupit operaci horních očních víček, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé samozřejmě z toho estetického – opravdu nerad stárnu a zákrok sliboval mladší dojem z tváře. Zadruhé? Z důvodu zdravotního. Měl jsem totiž s očima potíže. Neustále mně slzely, pálily a často jsem měl problémy také při řízení auta.

Při konzultaci před zákrokem mě pan doktor ujistil, že dělám správnou věc. Podle jeho slov jsem měl na horních víčkách opravdu velké kožní převisy a zákrok mi tedy po všech stránkách jedině prospěje. I když se jedná o dnes už celkem běžnou plastickou operaci, stejně jsem měl ale ze zákroku obavy. Nicméně dnes jsem za svoje rozhodnutí opravdu rád.

Zákrok jsem podstoupil pouze v lokální anestezii. Hned po něm jsem tedy mohl nasadit černé brýle, schovat jimi náplasti okolo očí a jít domů. Z kliniky jsem ale odcházel s doporučením lékaře, abych doma oči často chladil. Několik dní jsem se i celkově šetřil, dodržoval jsem klidový režim. Po 7 dnech jsem se pak na kliniku vrátil – na vyndání stehů.

Pár dní po zákroku se mi kolem očí udělaly malé modřinky, které ovšem brzo ustoupily. A do té doby mi je v divadle bez problémů zvládli zamaskovat. Hlavní je, že mi kolem očí nezůstaly žádné viditelné jizvy. Samozřejmě tam nějaké mám, ale protože vedou v přirozeném ohybu kůže, nejsou prostě vůbec vidět. Musím říct, že s výsledkem zákroku jsem opravdu spokojený. Problémy s očima ustoupily a o bonusu mladší tváře, kterou jsem si přál, snad ani nemluvě.
 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Pan Slezáček byl na operaci indikovaný. Na horních očních víčkách měl opravdu velké kožní převisy, které ho jistě musely obtěžovat. Blefaroplastika ho zbavila ustaraného výrazu v tváři, dodala mu mladší vzhled a současně se mu zákrokem podstatně zlepšilo i vidění. Operace trvala ani ne hodinku, vše šlo hladce. Jsem rád, že se teď klient cítí lépe. Zákrok mu celkově prospěl.

 

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642