Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jsem šťastná,
že mi motýlek z břicha
nadobro odletěl

Paní Karolína, 29

Odstranění tetování laserem

Asi jako každá mladá holka jsem už od šestnácti let toužila po kérce a sen jsem si také splnila. Na břicho jsem si tehdy nechala vytetovat malého černého motýlka. Jenže když jsem po letech dospěla a začala jsem s manželem plánovat založení rodiny, kérka na břiše mi už tak atraktivní nepřipadala. Představovala jsem si, jak mi bude vytetovaný motýlek na těhotenském břiše růst a najednou jsem se ho chtěla co nejrychleji zbavit.
 
Když jsem se dozvěděla, že tetování umí odstranit laser, navíc šetrně a bez jizev, hned jsem zavolala do MEDICOM Clinic, abych se na ošetření objednala. Ještě před jeho začátkem si mě ale paní doktorka pěkně vyzpovídala. Zajímalo ji, jak dlouho už tetování na břiše mám, jestli bylo dělané kvalitně a zda-li nebyly do černé barvy přidány i nějaké barevné příměsy, které by mohly proces odstraňování tetování komplikovat. Mě na oplátku zajímalo, jak dlouho potrvá, než mi motýlek z břicha odletí a nutno dodat, že za jedno sezení to určitě nebylo.
 
Nakonec jsem musela na kliniku přijít celkem pětkrát. Četnost ošetření laserem je ale velmi individální. Hodně prý záleží na vašem věku, stavu kůže, na stáří tetování i na jeho velikosti apod. Je to celkem věda. Přijít na ošetření laserem jen pětkrát mi proto nakonec přišlo jako výhra. Když ale dnes vidím výsledek, určitě bych šla do toho procesu znovu. Laserovou metodou sice kérka mizí déle, ale po tetování teď na břiše opravdu nemám ani památky. Žádná jizva ani obrys kérky, nebo snad její stín. Nic takového mi na břiše zkrátka nezůstalo.
 
Ani o bolesti při ošetření nemůže být v mém případě řeč. Pravda, poprvé jsem se laseru samozřejmě bála. Nevěděla jsem, co od toho čekat, a tak jsem si před ošetřením raději nechala na kérku aplikovat znecitlivující krém s anestetikem. Všechna další ošetření už jsem ale v pohodě zvládala i bez toho. Dnes jsem šťastná za svoje čistší tělo a další novou kérku bych si už asi opravdu hodně dlouho rozmýšlela...

Slovo lékaře

MUDr. Katarína Třísková

Karolíně pomohl od bolesti znecitlivující krém s anestetikem i samotný fakt, že měla tetování poměrně malé. Při odstraňování větších tetáží se totiž navzdory znecitlivujícímu krému určitá bolest obvykle dostaví. Intenzita se však odvíjí od prahu bolestivosti každého z nás. Obecně lze ovšem míru bolesti při tomto laserovém ošetření přirovnat k pocitu štípnutí gumičkou do kůže. Nic tak hrozného. Při samotném ošetření pak laserový paprsek postupně rozstřeluje pigment. Energii laserového paprsku navolí na přístroji ošetřující lékař tak, aby se kůže po odstranění tetáže bezpečně hojila a nevytvářely se na ní jizvy. Tetování ale mizí postupně. Počet ošetření laserem se odvíjí od velikosti tetáže, jeho stáří i kvality. Průměrně se jedná o 3–8 ošetření v intervalu 3–4 týdnů.

MUDr. Katarína Třísková
Korektivní dermatolog

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642