Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Průvodce zákrokem Aplikace botulotoxinu a výplní

 Přečtěte si, co vás čeká...

Před ošetřením

Na konzultaci obvykle ihned navazuje samotné ošetření

Před procedurou obvykle není potřeba žádné vyšetření. Ve většině případů je konzultace spojená se samotným ošetřením. Při konzultaci dermatologovi řeknete, co vás trápí a jaká je vaše představa o výsledku ošetření. Společně tedy určíte oblasti, ve kterých chcete procedurou omladit a zkrášlit.

Podle ošetřované lokality lékař aplikuje botulotoxin nebo kyselinou hyaluronovou. Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují mimické vrásky v horní třetině obličeje (na čele, nad kořenem nosu nebo vějířky kolem očí), kyselina hyaluronová se používá především k ošetření povislých koutků, nosoretních rýh a drobných vrásek nad horním rtem. Často ji aplikujeme také přímo do rtu, abychom mu dodali na objemu, a nakonec výplně aplikujeme třeba i pod oči nebo je používáme k celkovému dotvarování obličeje. Ošetření botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou velmi často kombinujeme.
 

Jaké jsou kontraindikace pro obě ošetření

Aplikaci botulotoxinu neprovádíme těhotným a kojícím ženám. Kyselinu hyaluronovou vám ale aplikovat můžeme. Také neošetřujeme klienty při akutním onemocněním kůže – s oparem či ekzémem.

 

Během výkonu

Samotná procedura trvá 15–30 minut

Aplikace obou látek vám může být lehce nepříjemná. Během ošetření proto dané místo průběžně ledujeme chladivými sáčky. V případě aplikace kyseliny hyaluronové si navíc můžete vybrat výplň, která už obsahuje lidokain – lokální anestetikum. Díky tomu se pro vás ošetření stane komfortnějším. Procedura se provádí buď tenkou jehlou, nebo kanylkou. Většinou zabere aplikace okolo 15–30 minut.

Výsledky se dostavují velmi brzy

Účinek kyseliny hyaluronové na sobě uvidíte okamžitě. Kyselina hyaluronová na sebe totiž v kůži váže vodu a pomáhá regenerovat podkoží. Efekt ošetření se díky tomu navíc postupně navyšuje. Po aplikaci botulotoxinu se výsledek dostaví do 3–5 dní a v průběhu dalšího týdne bude rovněž dál narůstat. Maxima dosáhne zhruba po 14 dnech.
 

Drobné průvodní potíže rychle vymizí

Po proceduře může dojít k lehkému zarudnutí, k mírnému otoku nebo ke zvýšené citlivosti v ošetřované oblasti. Někomu se také poblíž místa vpichu objeví drobná modřinka. Z těchto drobných nežádoucích efektů však nemusíte mít obavu, velmi brzy vymizí.
 

Po návratu domů

Jak se chovat po aplikaci botulotoxinu?

  • První 4 hodiny po ošetření se nepředklánějte a nelehejte si.
  • První 2 dny se vyhněte namáhavějším fyzickým aktivitám a příliš vysokým teplotám – sauně, soláriu a opalování.
  • O týden odložte návštěvu kosmetičky.

Jak se chovat po aplikaci výplní?

  • Prvních 6 hodin ošetřené místo nemačkejte, nemasírujte a mimicky nenamáhejte – zejména jedná-li se o nosoretní vrásky.
  • Týden nedoporučujeme kosmetické ošetření, obličejové masáže a návštěvu zubaře.

Kontrola po ošetření není nutná, komplikace se neobjevují

Po aplikaci botulotoxinu ani kyseliny hyaluronové na kontrolu k lékaři nemusíte. S komplikacemi se totiž prakticky nesetkáváme. Na ošetřujícího lékaře ale samozřejmě dostanete vizitku, abyste ho případně mohli kontaktovat. Po aplikaci botulotoxinu se mohou velmi vzácně objevit bolesti hlavy, chvilková slabost nebo příznaky podobné chřipce. Po aplikaci kyseliny hyaluronové je pak ze všeho nejdůležitější ošetřované místo nijak nemačkat, aby nedošlo k posunu výplně.

 


Dlouhodobě

Efekt přetrvá několik měsíců

Po aplikaci botulotoxinu efekt přetrvává v rozmezí 3–5 měsíců. Přibližně po uplynutí této doby se vyplatí ošetření zopakovat. Botulotoxin tedy stačí aplikovat 2krát ročně. V případě kyseliny hyaluronové je vhodné proceduru zopakovat zpravidla po 8–12 měsících.
 

Vaše proměny

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642