Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Konečně mám prsa,
po kterých jsem
dlouho toužila

Paní Zdeňka, 41

Zmenšení prsou, tzv. redukční mammaplastika

O zákroku jsem přemýšlela už od svých šestnácti let. Tehdy jsem o možnosti zmenšení prsou četla v časopisu poprvé. Protože se ale bojím injekcí a operací, moje rozhodnutí trvalo déle. Nakonec však moje vnitřní nenávist k mým prsům vyhrála a já se konečně rozhodla zákrok podstoupit. 
 
Už dlouho jsem totiž cítila, že to tak chci. Chci si ulevit, nehrbit se, nenosit dvě podprsenky při sportu a necítit se stále jako v kazajce. Chtěla jsem si užívat sport bez bolesti. Nedokázala jsem si ani představit, že bych někam vyrazila bez podprsenky. Tohle všechno jsem si přála změnit. 

„V té chvíli mě napadalo hodně věcí.“ 

První konzultace proběhla na pražské pobočce MEDICOM Clinic u pana doktora MUDr. Michala Pulse. Pan doktor o zákroku mluvil profesionálně a všechno mi dopodrobna vysvětlil. Od začátku jsem v něj měla plnou důvěru. 
 
Když přišel den D a já se chystala na zákrok, cítila jsem velkou nervozitu. Bála jsem se možných komplikací, všech těch jehel, kanyl a drénů a co všechno budu muset vydržet. Co když se mi výsledek nebude líbit? V té chvíli mě napadalo hodně věcí. 
 
Operaci jsem ale samozřejmě zvládla. Byla jsem šťastná, že ji mám za sebou. A dojímalo mě, že mi opravdu začíná život bez těch „hnusných“ prsou. Také prostředí kliniky na mě působilo úžasně. Sestry byly skvělé a empatické. Jídlo výborné. Dokonce jsem na pokoji mohla sledovat Netflix. Úplně jako v hotelu!  
 
Rekonvalescence pak trvala dva až tři měsíce, kdy jsem nechodila do práce a hodně se šetřila. Komplikace s vnitřními stehy, které moje tělo nechtělo vstřebat a vypuzovalo je, také nakonec dopadly dobře. Nyní po čtyřech měsících už zase sportuji a žiji normálně.  

„Teď jsem opravdu spokojená.“  

Než jsem se poprvé podívala do zrcadla, byla jsem trochu ve stresu, co že to vlastně uvidím. Bála jsem se podívat, dotknout se. Když jsem pak otevřela oči, cítila jsem se v rozpacích, protože otoky způsobovaly různé asymetrie. Pan doktor mě ale upozornil, že je to zcela normální. A že výsledek můžu zhodnotit po dvou měsících. A měl pravdu – moje nová prsa byla boží! 
 
Dneska mi konečně prsa drží na jednom místě. Doma už ráda chodím bez podprsenky a hlavně se konečně líbím sama sobě. Teď jsem opravdu spokojená, protože mám to, po čem jsem dlouho toužila. 
 
Lidé v mém okolí, kteří o zákroku nevěděli, mou změnu většinou přisuzovali zhubnutí. Ano, skutečně jsem shodila tři kila, ale spíš proto, že jsem po operaci příliš nejedla. O dalším zákroku zatím nepřemýšlím. Věřím ale, že s věkem nějaký přijde – ať už to bude operace víček, nebo lifting. Když už existují takové možnosti, tak proč se neomladit a necítit se dobře.  
 
Ženám, které o zmenšení poprsí také uvažují, bych chtěla vzkázat, že pokud po tom toužíte tak moc, jako jsem toužila já, určitě neváhejte. Je to složitý zákrok, ale výsledek stojí za to. Dva měsíce rekonvalescence jsou v celém životě jen zlomek času, který rychle uteče. 

Slovo lékaře

MUDr. Michal Puls, CSc.

Paní Zdeňka na naši kliniku přišla s požadavkem na zmenšení prsou. Byla typickou klientkou takové operace. Prsa měla pokleslá s lehkou asymetrií. Nejen, že ji velká prsa omezovala při sportu, navíc jí zatěžovala páteř. Z toho důvodu byla redukční mammaplastika velkým přínosem nejen po estetické stránce, ale především po té zdravotní. Podle nákresu jsem redukoval kožní kryt, posunul dvorce do zvýšené polohy a nakonec vymodeloval nový tvar poprsí. Z levého prsu jsem odebral 180g tkáně a z pravého 185g, tím jsem vyrovnával lehkou asymetrii. Operace v celkové narkóze trvala 2 hodiny a vše proběhlo bez komplikací. 

MUDr. Michal Puls, CSc.
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642