Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Moje tvář

se vrátila

zpátky v čase

Facelift a plastická operace očních víček

Pracuji jako sociální pracovnice. Náplní mojí práce je tedy pomáhat mentálně postiženým, ale i naslouchat kolegům a přinášet jim porozumění. V takové profesi jste s lidmi v každodenním kontaktu. Vedete s nimi dialog, jeden druhému se dlouze díváte do tváře. Jenže já se stále častěji ptala sama sebe: Jak můžu druhým předávat naději a optimismus, když vypadám ustaraně? A nebyl to jen můj dojem. I moji pacienti mi totiž kolikrát řekli, že za mnou přijdou raději jindy. Až prý nebudu tolik unavená...

Nikdy by mě nenapadlo, co všechno může výraz tváře ovlivnit. Každopádně dojem z té mojí jsem chtěla změnit, a tak jsem se svěřila do rukou plastických chirurgů. Na klinice MEDICOM Clinic mě nejdříve čekala konzultace zákroku s panem doktorem. Domluvili jsme se na plastické operaci obličeje, tzv. faceliftu, a kvůli dokonalejšímu efektu omlazení také na plastice horních i dolních víček. Vše se mělo odehrát během jediné operace.

Zákroku jsem se vlastně ani moc nebála. V hlavě jsem si spíš pořád dokola představovala možný výsledek a těšila se, jak prokouknu. A jak to tedy dopadlo? Skvěle, doslova jsem omládla! Moji známí pro to dokonce mají vlastní termín – říkají, že jsem celá taková rozjasněná. Vím, že si muži v mém věku často hledají raději mladší ženy. A víte co? Mám pocit, že teď už nemusí. Dámy, jsme zpátky ve hře!

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Z klinického hlediska jsme paní Věře doporučili nejen plastickou operaci obličeje a krku, ale pro celkově lepší výsledek omlazení také plastiku horních a dolních víček.  Facelift spočívá v tom, že kolem ušních boltců odstraníme kůži směrem k ústům, dále kožní nadbytky kolem uší a pak aplikujeme tkáňové lepidlo urychlující hojení i snižující otoky. Nakonec vše postupně zašíváme. Klientce jsme z obou stran obličeje odstranili 4 cm kůže. Oční víčka jsme zbavili kožních nadbytků, u spodních víček jsme vyřešili i objemné tukové prolapsy.

 

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642