Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Užívám si pocit,
že mám opět
krásná prsa

Paní Monika, 32

Zvětšení prsou s implantáty včetně modelace

Můj příběh se v mnohém neliší od zkušenosti mnoha žen v mém věku, které už stejně jako já mají děti. Kdysi jsem nosila podprsenku velikosti C a byla se svým poprsím úplně spokojená, jenže pak se všechno změnilo. Nejdřív se mi povedlo zhubnout 12 kg. Za to jsem na sebe samozřejmě byla pyšná, ale moje prsa to dost odnesla – povolila a zmenšila se. Ještě pořád se to však dalo zachránit push-up podprsenkou, takže jsem jejich změnu příliš neprožívala a neřešila.

Krátce na to jsem ale otěhotněla a moje váha šla opět rapidně nahoru. Během těhotenství jsem přibrala 17 kg. Díky tomu se mi prsa sice opět zvětšila, nalila se a byla krásně pevná, jenže asi týden po porodu se znovu zmenšila. A po kojení už o nich ani nemohla být řeč. Najednou byla nejen menší, ale hlavně ošklivě povislá a prázdná. Od té doby jsem se za ně strašně styděla a začala snít o jejich plastice

Operaci jsem podstoupila na pražské pobočce kliniky MEDICOM Clinic. Na konzultaci jsme se s panem doktorem domluvili, že bude pro mě nejlepší podstoupit nejen samotné zvětšení prsou, tedy tzv. augmentaci, ale i jejich modelaci. Psychicky jsem se pak připravovala na bolesti v prvních týdnech po zákroku. Nakonec se ale dostavily jen minimální, které se navíc daly dobře tlumit předepsanými analgetiky.

Celkově jsem se po zákroku moc hezky a rychle hojila. Přibližně 2 měsíce trvalo, než se moje prsa úplně stabilizovala, ale to je standard. Od té doby už jsem se jen radovala z výsledku, který vážně stojí za to! Konečně jsem se svým tělem úplně spokojená. Je to krásný a hodně osvobozující pocit. Každé ženě bych to přála zažít!

Foto: Anna Kovačič

Slovo lékaře

MUDr. Peter Ondrejka

Paní Monika, kterou trápila prázdnější a pokleslá prsa, podstoupila na naší klinice modelaci a zvětšení prsou silikonovými implantáty. Na základě předoperační konzultace a klinického vyšetření jsme při operaci použili kulaté implantáty od německé firmy o objemu 395 ccm. Implantáty jsme vložili částečně pod sval. Operační výkon trval asi 2 hodiny a proběhl bez komplikací. Rány jsme zašili vstřebatelnými stehy, takže je nebylo nutné následně odstraňovat. Druhý den po operaci jsme jen odstranili pojistné drény a poté jsme klientku propustili domů. Paní Monika pak nosila 2 týdny elastický prsní pás a po dobu 4 týdnů sportovní podprsenku. Po 2 měsících se stav prsou stabilizoval, klientka proto opět mohla začít se cvičením. Paní Monika je spokojená s velikostí i tvarem prsou. Jak sama tvrdí, díky zákroku se jí zvedlo sebevědomí, cítí se ve svém těle dobře – to je pro mě jako operatéra zásadní.

MUDr. Peter Ondrejka
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642